98 Patryk Klimala 90'
  Maciej Stolarczyk
  Ireneusz Mamrot

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:2. Jaga pokazała charakter

Po niezwykle dramatycznym meczu w Krakowie, Wisła zremisowała 2:2 (2:0) z Jagiellonią Białystok. Biała Gwiazda w drugiej połowie dała się zepchnąć do defensywy i roztrwoniła prowadzenie.
Arvydas Novikovas w pojedynku z Patrykiem Plewką (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Liga Mistrzów i Liga Europy poza zasięgiem klubów Ekstraklasy. "LE 2? Od rywali będą bolały zęby"

Świetnie rozpoczęli ten mecz gospodarze, bo już w 17. minucie Marko Kolar zdobył bramkę. W pełni zresztą zasłużoną – piłkarze Macieja Stolarczyka byli zdecydowanie lepsi i przede wszystkim wykazywali się wielką determinację w każdym sektorze boiska. Kolar na 2:0 trafił w 36. minucie po zgraniu głową Zdenka Ondraska.

Gospodarze w pierwszej połowie spokojnie kontrolowali losy spotkania i gdyby lepsza skuteczność, wygrywaliby jeszcze wyżej. Po zmianie stron oddali jednak inicjatywę i dali się zepchnąć na własną połowę. Białostoczanie wykorzystali to brutalnie – w 61. minucie gola strzelił Marko Poletanović, a chwilę później do remisu doprowadził Cillian Sheridan.

Tym samym Jagiellonia utrzymała miejsce na podium, a Wisła – w pierwszej ósemce. Piłkarze Ireneusza Mamrota tracą do lidera z Gdańska pięć punktów, choć Lechia jeszcze rozegra mecz w tej kolejce.

Modrić ze Złotą Piłką dzięki Lidze Mistrzów? "Jest ważniejsza niż mundial"