Tristan Jarry
Guy Boucher
Mike Sullivan

NHL: Ottawa Senators pokonali Pittsburgh Penguins po dogrywce

Po emocjonującym meczu hokeiści Ottawa Senators pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 2:1. Goście wykorzystali błąd drużyny Mike'a Sullivana w dogrywce i zapewnili sobie zwycięstwo.
NHL: Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins [SKRÓT]
(fot. Getty)

Grudzień z NHL. Sprawdź plan transmisji

Oba zespoły do tej pory nie mogły pochwalić się dobrym bilansem w najlepszej lidze świata. Oba wygrały po dwanaście spotkań i plasowały się w drugiej połowie tabeli Konferencji Wschodniej.

Drużyna z Pittsburgha od pierwszej tercji ruszyła do ataku i w inauguracyjnej odsłonie meczu oddała aż szesnaście strzałów na bramkę, przy zaledwie siedmiu rywali. Gospodarze byli jednak skuteczniejsi i już po nieco ponad czterech minutach cieszyli się z prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Thomas Chabot, który precyzyjnym uderzeniem ze sporej odległości umieścił krążek w siatce. Po pierwszej tercji mogło być 2:0 dla Senators, ale sędzia anulował gola, dopatrując się spalonego.

Goście w drugiej tercji szukali akcji dającej wyrównanie. Znaleźli ją już po nieco ponad trzech minutach. Jean-Sebastien Dea po indywidualnej akcji wbił krążek do bramki. Później mecz się wyrównał. Oba zespoły miały swoje szanse, ale nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze. Triumfatora musiała więc wyłonić dogrywka.

Już w pierwszych sekundach Penguins zostali ukarani dwuminutowym wykluczeniem zawodnika za zbyt dużą liczbę hokeistów na lodzie. Wykorzystali to Senators, który po trafieniu Ryana Dzingela zapewnili sobie zwycięstwo.