tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pływanie i dyskoteka. Otylia Jędrzejczak świętowała urodziny z dziećmi

Co ma wspólnego dyskoteka z pływaniem? Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten i najlepsza pływaczka w historii Polski przekonuje, że wiele. W trakcie dwudniowych zawodów Otylia Swim Cup w Szczecinie zorganizowała dla dzieci dyskotekę.
Otylia Jędrzejczyk (fot. Fundacja Otylii Jędrzejczak)

Katinka Hosszu wśród pływaków, którzy pozwali światową federację

– Gdy miałam osiem lat byłam w Niemczech na pierwszych w życiu zawodach zagranicznych. I tam wtedy była zorganizowana dyskoteka dla uczestników, co mi utkwiło w pamięci. To jest piękne, że rywalizacja odchodzi na dalszy plan, a zostaje przyjaźń – mówiła Jędrzejczak.

W trakcie dyskoteki uczestnicy Otylia Swim Cup odśpiewali mistrzyni pływania głośne "sto lat", bo Otylia Jędrzejczak za kilka dni obchodzić będzie urodziny. – Jest mi bardzo miło, że dzieci pamiętają o moich urodzinach. Fajnie, że mnie szanują i chciały spędzić ze mną tę wolną chwilę. Mimo tego, że przecież były zmęczone po całym dniu zawodów to pojawiły się na dyskotece – dodała Jędrzejczak. Atrakcją były nie tylko urodziny Otylii, ale również pyszne lody od sponsora Otylia Swim Cup, firmy Koral.

Młodzi pływacy w trakcie zawodów w Szczecinie pokazywali nie tylko umiejętności w wodzie, ale również na parkiecie. Otylia Jędrzejczak dzielnie im towarzyszyła pokazując, że taniec jest jej pasją.

– To prawda, że bardzo lubię tańczyć, ale uwielbiam również spędzać czas z dziećmi. Widać, że one do mnie lgną, a to jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ mogę czuć się dla nich nadal autorytetem i motywacją. To dodaje mi energii do tego, by dalej organizować kolejne Otylia Swim Cup i inne projekty dla dzieci – powiedziała mistrzyni olimpijska.

Otylia Jędrzejczak świętuje urodziny z uczestnikami "Otylia Swip Cup"

podobne informacje

Otylia Jędrzejczak pierwszą Polką w Galerii Sław Pływania

Wielka lekcja wf z Otylią Jędrzejczak i innymi mistrzyniami sportu w Warszawie

"Mistrzynie w szkołach". Medalistki igrzysk na niezwykłej lekcji

Nieoficjalne rekordy Polski na Otylia Swim Cup