99 Sandro Kulenovic 65'
  Piotr Stokowiec
  Ricardo Sa Pinto

Kit, nie hit. Bez bramek w meczu na szczycie

Niedziela 9 grudnia, 18:00, Stadion Energa Gdańsk, 18. kolejka Lotto Ekstraklasy – cała piłkarska Polska czekała na ten mecz. Lechia Gdańsk podejmowała Legię Warszawa. Miało być zawrotne tempo, grad goli, wielkie widowisko. Jednym słowem: miał być hit. Nic z tego. Zakończyło się bezbramkowym remisem po bezbarwnym spotkaniu.
Tomasz Makowski (L) i Michał Kucharczyk (dot. PAP/Adam Warżawa)

RELACJA "AKCJA PO AKCJI"

Warto wiedzieć

Lechia przystępowała do tego spotkania po serii pięciu zwycięstw lidze, a Legia po dwóch kolejnych wygranych. Jedni i drudzy awansowali też w tygodniu do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Bohater meczu: Szymon Marciniak

Sędzia był najjaśniejszą postacią meczu – to też świadczy o jego poziomie. Pozwalał na ostrą grę, ale miał wszystko pod kontorlą. Słusznie nie podyktował jedenastki po zagraniu piłki ręką przez Williama Remy'ego.

Rozczarowanie meczu: Michał Kucharczyk

Mógł być bohaterem. W pierwszej połowie powinien podać na pustą bramkę do Marko Vesovicia, ale strzelił na bramkę. W drugiej połowie fatalnie skiksował przy próbie dośrodkowania. O miano największego rozczarowania mógł walczyć z Arturem Sobiechem, który w doliczonym czasie spudłował z trzech metrów.

Sytuacja w tabeli

Po tej kolejce status quo na pozycjach lidera i wicelidera. Lechia wciąż ma pięć punktów przewagi nad mistrzami Polski.

Transmisja w TVP

Magazyn "GOL" w poniedziałek o godz. 22:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a w nim skróty wszystkich spotkań 18. kolejki Lotto Ekstraklasy.