Anders Nilsson
Craig Berube
Travis Green

Liga NHL: hat-trick Brocka Boesera i pięć punktów Eliasa Petterssona dla Canucks

Hokeiści Vancouver Canucks odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. W wygranym 6:1 wyjazdowym meczu z St. Louis Blues Brock Boeser zdobył trzy bramki, a Elias Pettersson miał gola i cztery asysty. W nocy z poniedziałku na wtorek zapraszamy na transmisję spotkania New York Islanders – Pittsburgh Penguins. Początek o godzinie 1:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Brock Boeser (fot. Getty)

Zwycięstwo w pierwszej przewadze. Blues zaskoczyli Jets

Po pokonaniu Nashville Predators 5:3, zespół Canucks triumfował takż w spotkaniu z Blues. Na początku sezonu kanadyjska drużyna grała dobrze, wygrywała i była liderem Pacific Division. Obecnie zajmuje szóste miejsce z 11-punktową strata do Calgary Flames.

W niedzielnym meczu Boeser wpisał się na listę strzelców w 3., 15. oraz 49. minucie. To jego drugi hat-trick w karierze, pierwszy zanotował 4 listopada 2017 roku z Pittsburgh Penguins. Z kolei Pettersson zapisał na koncie aż pięć punktów.

Nie powiodło się zawodnikom Flames, którzy na wyjeździe ulegli kolejnemu klubowi z Kanady Edmonton Oilers 0:1. Bramkę uzyskał Connor McDavid w 13. minucie.

Natomiast hokeiści Montreal Canadiens pokonali w Chicago ekipę Blackhawks 3:2. Canadiens świetnie zaczęli, bowiem po ośmiu minutach prowadzili 2:0. W 91 sekund gole strzelili Max Domi i Shea Weber. Do remisu doprowadził Patrick Kane (20., 33. minuta). O sukcesie przyjezdnych przesądził Tomas Tatar na 77 sekund przed zakończeniem gry.

NHL: Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins [SKRÓT]