tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: mecze Dania – Rosja i Serbia – Czarnogóra w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Rozgrywane we Francji mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych wchodzą w decydującą fazę. W poniedziałek awans do półfinału turnieju mogą zapewnić sobie aktualne mistrzynie olimpijskie. Transmisja meczów Dania – Rosja (od 17:50) i Serbia – Czarnogóra (od 20:50) w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Anna Wiachiriewa (fot. PAP/EPA)

Rumunki sprowadzone na ziemię, hit dla Holenderek

Rosjanki do tej pory rewelacyjnie prezentowały się we Francji. Z sześciu dotychczasowych spotkań przegrały tylko jedno – w pierwszej fazie grupowej uległy Słowenkom. Złote medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro są już praktycznie pewne awansu do najlepszej czwórki turnieju. Przy korzystnych wynikach innych spotkań miejsce w półfinale mogą zapewnić sobie nawet... przegrywając dwa kolejne mecze.

Drużyna trenera Jewgienija Trefiłowa z pewnością nie zamierza jednak czekać na to, co zrobią rywalki. W poniedziałkowym spotkaniu z Dunkami wystarczy im remis. O korzystny wynik nie powinno być trudno, bo czwarta drużyna poprzednich mistrzostw Europy wygrała do tej pory tylko dwa spotkania (w tym z Polską w pierwszej rundzie) i jest blisko pożegnania się z czempionatem.

Szczegóły transmisji:
Dania – Rosja (godz. 18:00)
Początek transmisji: 17:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej
Komentarz: Jacek Laskowski, Wojciech Nowiński

Dragana Cvijić (fot. PAP/EPA) Kibiców w poniedziałek czekają też bałkańskie derby. Spotkanie Serbek z Czarnogórkami zapowiada się gorąco nie tylko ze względu na podtekst polityczny, ale przede wszystkim pod względem sportowym. Obie reprezentacje wciąż liczą się w walce o miejsce w półfinale. Zwycięstwo którejkolwiek z nich będzie oznaczało awans na trzecie miejsce w tabeli grupy II i zmniejszenie strat do dwóch najlepszych zespołów.

Nieco większe szanse zdają się mieć Serbki, które pierwszą fazę zakończyły na pierwszym miejscu w grupie A. Czarnogórki wygrały natomiast tylko jeden mecz – ze Słowenkami i ich kosztem awansowały do kolejnej rundy. Wicemistrzynie świata sprzed pięciu lat będą chciały zrewanżować się za porażkę w mistrzostwach Europy 2012. W półfinale przegrały wtedy z Czarnogórą 26:27 i uplasowały się tuż za podium. Rywalki wywalczyły natomiast jedyny w historii tytuł.

Szczegóły transmisji:
Serbia – Czarnogóra (godz. 21:00)
Początek transmisji: 20:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej
Komentarz: Tomasz Jasina, Wojciech Nowiński

ME 2018 piłkarek ręcznych. Najlepsze obrony 10. dnia mistrzostw [WIDEO]
Piłka ręczna, ME 2018, gr. II: Holandia – Rumunia [MECZ]
ME 2018 piłkarek ręcznych. TOP 5 akcji 10. dnia mistrzostw [WIDEO]
Piłka ręczna, ME 2018, gr. I: Szwecja – Francja [MECZ]
Piłka ręczna, ME 2018, gr. I: Serbia – Rosja [MECZ]

podobne informacje

Niesamowite bramki. Zobacz TOP10 mistrzostw Europy!

Finał po 16 latach. "Wielki sukces, świetne uczucie"

Karabatic wyrównał rekord. "Liczy się tylko tytuł"

ME w piłce ręcznej: pasjonujący ostatni dzień fazy grupowej [transmisja]