tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przygoński nagrodzony za Puchar Świata FIA cross-country

Kuba Przygoński i Tom Colsoul z załogi ORLEN Team odebrali nagrodę za zdobycie Pucharu Świata w rajdach terenowych. Polsko-belgijski duet został nagrodzony podczas oficjalnej gali organizacji FIA w Filharmonii Petersburskiej.
Jakub Przygoński i Tom Colsoul (fot. Getty)

Rajd Polski w kalendarzu mistrzostw Europy

Tegoroczny sezon FIA, największej światowej organizacji zarządzającej sportem samochodowym, zwieńczyła uroczysta gala we wnętrzach Filharmonii w Petersburgu. Podczas wydarzenia najlepsi kierowcy świata 2018 roku odebrali nagrody za zwycięstwa w swoich klasach. Wśród nich był jeden Polak – Kuba Przygoński z ORLEN Team, w którego ręce powędrowała statuetka za Puchar Świata FIA cross-country.

– To było niesamowite wydarzenie – wspaniała lokalizacja, czerwony dywan, tysiąc zaproszonych gości, a wśród nich najszybsi zawodnicy globu. Od Lewisa Hamiltona, przez Sebastiena Ogiera z WRC, po przedstawicieli najważniejszych samochodowych klas FIA – powiedział Kuba Przygoński.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Tomem Colsoulem znaleźć się w tym gronie i w taki sposób uczcić ten wyjątkowy sezon. Pozostaje podziękować wszystkim, którzy przyłożyli się do tego zwycięstwa, a w szczególności PKN ORLEN, bez którego wsparcia ten sukces byłby niemożliwy – dodał Przygoński.

Jakub Przygoński i jego pilot Tom Colsoul to zdobywcy Pucharu Świata FIA cross-country 2018. Załoga ORLEN Team zanotowała wyjątkowo udany sezon – polsko-belgijski team wystąpił w 10 rundach Pucharu Świata wygrywając cztery z nich i pięć razy meldując się nam mecie z drugim wynikiem. W styczniu 2019 roku duet wystartuje w 41. rajdzie Dakar – Kuba Przygoński zapowiada walkę o zwycięstwo.

(fot. Orlen Team)
Robert Kubica: chcę, żeby wrócił Kubica sprzed lat!

podobne informacje

Rajd Dakar: Jakub Przygoński z najwyższym miejscem w karierze

Rajd Dakar: awans Jakuba Przygońskiego na czwarte miejsce

Rajd Dakar: Jakub Przygoński trzeci na ósmym etapie

Rajd Dakar: Jakub Przygoński traci dystans do podium