77 Sebastian Strozik 82'
  Zbigniew Smolka
  Michał Probierz

Ekstraklasa: Arka Gdynia – Cracovia. Drużyna Probierza podtrzymała dobrą formę

W ostatnim meczu 18. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała na własnym boisku Cracovię. W meczu przyjaźni nie było żadnych sentymentów. Drużyna Michała Probierza pokonała gospodarzy 3:0 (2:0).
Mecz Arka Gdynia – Cracovia (fot. PAP/Marcin Gadomski)

"Chcemy mu pomóc". W Barcelonie martwią się o Ousmane Dembele

Pierwsza połowa toczyła się w sennym tempie, a urozmaiciły ją dwa gole dla lepiej zorganizowanych i ofensywnie grających gości. Pierwsza nie musiała paść, ale w 23. minucie Michał Nalepa w bezsensowny sposób sfaulował wślizgiem w polu karnym Javiera Hernandeza, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Airam Cabrera.

W 32. minucie zrobiło się 2:0 dla Cracovii. Po wrzutce z lewej strony Mateusza Wdowiaka środkowy obrońca Arki Luka Marić trącił piłkę rękę i ta tuż przy słupku wpadła do siatki.

Wyjątkowo niemrawo grający gdynianie tylko raz zagrozili bramce rywali. W 26. minucie, po długim podaniu Marica, Michala Peskovicia starał się lobować Maciej Jankowski, ale zrobił to tak nieumiejętnie, że golkiper krakowskiej drużyny bez trudu złapał piłkę.

Na początku drugiej połowy przycisnęli gospodarze i w 51. minucie z dystansu uderzył Michał Janota, ale bramkarz Pasów wybił piłkę poza linię końcową. Żółto-niebiescy egzekwowali cztery rzuty rożne z rzędu, jednak bez efektu.

Po przerwie gra toczyła się pod dyktando zawodników Arki, ale ich akcjom brakowało precyzji i zdecydowania, dzięki czemu Pesković nie miał za wiele pracy.

Z kolei Cracovia szukała okazji do zdobycie kolejnych bramek z kontry i w 87. minucie, po stracie byłego piłkarza gości Adama Deji, tuż obok słupka uderzył Cornel Rapa.

W czwartej minucie doliczonego czasu załamanych arkowców dobił Hernandez, który z łatwością minął w polu karnym Christiana Maghomę oraz Damiana Zbozienia, a następnie bez trudu pokonał Pavelsa Steinborsa.

Krakowianie, co prawda bez fajerwerków, osiągnęli swój cel (była to ich pierwsza w historii ligowa wygrana w Gdyni) i dzięki temu zwycięstwu liczą się w walce o górną ósemkę. Całkowicie zawiedli gospodarze, którzy ponieśli trzecią kolejną porażkę, w tym jedną w Pucharze Polski.