tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

#bramkarz100lecia. Wybraliście najlepszego w historii! [WYNIK]

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości zapraszamy do wyboru polskiego piłkarza 100-lecia. Znamy już zwycięzcę na pozycji bramkarza. W finale spotkali się Józef Młynarczyk i Jerzy Dudek.
#bramkarz100lecia

"Lewy", Milik, Zieliński... Weekend pełen goli

Józef Młynarczyk

W finałowym głosowaniu zwyciężył Józef Młynarczyk, który pokonał Jerzego Dudka po zdobyciu 68,6 proc. głosów. Dudek uzyskał 31,4 proc. wskazań.

Młynarczyk to jeden z trzech Polaków, którzy zdobyli Puchar Mistrzów (w 1987 roku z FC Porto). Osiągał też wielkie sukcesy z reprezentacją Polski. W 1982 roku zajął z biało-czerwonymi trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii, gdzie był podstawowym bramkarzem w drużynie Antoniego Piechniczka. Do tego dochodzą sukcesy z Widzewem Łódź – dwa mistrzostwa kraju i półfinał Pucharu Europy.

(fot. TVP Sport)

O co chodzi w naszej zabawie?

Piłkarzy podzieliliśmy na cztery kategorie – bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników. Po burzliwych dyskusjach w tej pierwszej nominowaliśmy ośmiu, a w pozostałych trzech po szesnastu.

We wtorek zapraszamy już do głosowania na najlepszego obrońcę 100-lecia. Do finału przejdzie po jednym zawodniku z każdej formacji, a spośród nich wybierzecie tego jednego najlepszego. To oczywiście może wydać się kontrowersyjne, ale dzięki takiemu podziałowi szansę na zwycięstwo mają piłkarze ze wszystkich pozycji.

podobne informacje

#bramkarz100lecia: Bogusław Kaczmarek wskazał półfinalistów

#bramkarz100lecia – wybierz najlepszego w historii