Tristan Jarry
Barry Trotz
Mike Sullivan

NHL: zacięty mecz w Nowym Jorku. Penguins lepsi w karnych

Pittsburgh Penguins wygrali po zaciętym meczu z New York Islanders 2:1. Spotkanie nie rozstrzygnęło się jednak w trzech tercjach, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których goście zwyciężyli 2:1.
Hokej, NHL: New York Islanders – Pittsburgh Penguins [skrót]
Jack Johnson i Josh Bailey (fot. Getty Images)

Zwycięstwo w pierwszej przewadze. Blues zaskoczyli Jets

Choć w meczu było stosunkowo mało goli jak na spotkanie w hokeju na lodzie, emocji nie brakowało już od pierwszej tercji. W tej części oba zespoły prezentowały ładny, ofensywny styl, a za brak trafień odpowiadali raczej bramkarze niż atakujący.

Świetnie spisywał się przede wszystkim Casey DeSmith. Amerykanin obronił w tej części gry aż dziewięć uderzeń Islanders i to głównie z jego powodu gospodarze nie zaznaczyli wtedy swojej przewagi na tafli.

Pierwszego gola kibice zobaczyli dopiero w drugiej tercji. W szóstej minucie Anthony Beauvillie wykończył kontratak gospodarzy po przejęciu w środkowej tercji i dał im prowadzenie. Kanadyjczyk uderzył mocno, trzymając kij w lewej ręce i zmusił DeSmitha do kapitulacji.

W trzeciej tercji ponownie strzelił Kanadyjczyk, ale z Pittsburgh Penguins. Dokładniej rzecz biorąc, dokonał tego Derick Brassard, który dał gościom nadzieję na zwycięstwo już w trzeciej minucie tej części gry. Ostatecznie jednak Pingwiny nie zdołały pójść za ciosem i w Nowym Jorku trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

W dodatkowym czasie zdecydowanie lepiej spisywali się goście. Kiedy wydawało się, że będą blisko kolejnego pokonania DeSmitha ukarany został jednak Brassard. Wtedy do słowa doszli Islanders, którzy oddali kilka groźnych uderzeń, ale nawet zgubiony kij bramkarza rywali nie pomógł im strzelić gola.

Rzuty karne w piątej serii rozstrzygnął Jake Guentzel, który ładnie wymanewrował Robina Lehnera i dał swojej drużynie zwycięstwo 2:1. Po raz drugi w tym sezonie potyczka Islanders i Penguins nie skończyła się więc w trzech tercjach.