tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bartosz Kurek przedłuży kontrakt z ONICO Warszawa? "Usiądziemy do rozmów"

Menedżer Bartosza Kurka Jakub Michalak zapewnił, że występy MVP siatkarskich mistrzostw świata w ONICO Warszawa dłużej niż tylko do końca sezonu są realną opcją. – Jednak daliśmy sobie trochę czasu zanim usiądziemy do rozmów na ten temat – zaznaczył.
Bartosz Kurek (fot. PAP/Adam Warżawa)

"Były egzotyczne oferty". Bartosz Kurek wyjaśnił swój wybór

Kurek rozgrywki 2018/19 zaczął w typowanej na nową siłę w ekstraklasie Stoczni Szczecin. Klub jednak ze względu na niepodpisanie kontraktu z dużym sponsorem okazał się niewypłacalny. Pod koniec listopada zaczęli z niego odchodzić kolejni zawodnicy, a jako pierwszy umowę rozwiązał reprezentant Polski.

W mediach pojawiały się informacje o dużym zainteresowaniu 30-letnim atakującym. Kilku innych siatkarzy po odejściu ze Stoczni także szybko znalazło nowych pracodawców. – Ofert było kilka i pochodziły z lig europejskich i dalekowschodnich. Nie chciałbym podawać konkretnych klubów – zastrzegł Michalak.

Zapewnił, że negocjacje z władzami stołecznego klubu przebiegały bardzo sprawnie. – Rozmowy były bardzo konkretne i profesjonalne. Szybko wypracowaliśmy zarys ramowy kontraktu, a po decyzji Bartka praktycznie dopięcie tematu zajęło nam jedno popołudnie. Klub jednak wykazał dużą cierpliwość, ponieważ chcieliśmy najpierw przeanalizować wszystkie alternatywne opcje – podkreślił.

ONICO nie należy do klubów o dużym budżecie. Jego prezes Piotr Gacek tuż po potwierdzeniu pozyskania Kurka przyznał, że z jego informacji wynikało, iż oferta warszawskiego klubu nie była najkorzystniejsza finansowo z przedstawionych najlepszego siatkarzowi Europy 2018 roku.

Kurek nadzieją dla ONICO Warszawa? Nowy klub mistrza świata – Faktycznie, jeśli chodzi o sam aspekt finansowy, to mieliśmy oferty o wiele wyższe. Ale kariera zawodnika jest jak bieg maratoński – trzeba rozłożyć siły i dobrze go zaplanować. Oferta z Warszawy posiadała wszelkie niezbędne elementy czyli: finanse, perspektywy sportowe w tym sezonie, organizacje, wysoki poziom całej drużyny oraz sztabu trenerskiego, co gwarantuje utrzymanie Bartka formy do okresu kadrowego – argumentował.

Kurek przez większość kariery występował na przyjęciu, ale kilka lat temu Stephane Antiga w reprezentacji jako pierwszy przestawił go na atak. Potem doświadczony zawodnik raz grał na jednej pozycji, a raz na drugiej. Ostatnio zaznaczył, że zostanie już na stałe przy ataku. Potwierdził to także Michalak. – Pozycja, na jakiej Bartek będzie grać, to tylko atak – podkreślił.

Siatkarze, którzy opuścili niedawno Stocznię, w trybie pilnym szukali nowego pracodawcy. W zaistniałej sytuacji skupiali się na tym, by znaleźć klub, w którym dokończą sezon. Gacek zadeklarował jednak, że zrobi wszystko, by przekonać Kurka do pozostania w ONICO na dłużej. Michalak zapewnił, że jest to realny wariant.

– Jednak daliśmy sobie trochę czasu zanim usiądziemy do rozmów na ten temat. Na chwilę obecną cel to medal Plusligi w sezonie 2018/19 i na tym wszyscy się muszą skupić – zastrzegł manager.

Kurek nie jest jedynym zawodnikiem, który ostatnio przeniósł się ze Szczecina do stołecznej drużyny. Tak samo potoczyły się losy bułgarskiego przyjmującego Nikołaja Penczewa. Obaj szansę na debiut w barwach ONICO powinni mieć w środowym spotkaniu ligowym w Warszawie z Indykpolem AZS Olsztyn.

Kurek znowu trafił na Antigę. "Dotarliśmy się z trenerem"

podobne informacje

Losowanie mistrzostw Europy siatkarzy: Polacy mogą trafić na wymagających rywali

Bartosz Kurek zasłabł podczas gali "Siatkarskie Plusy"

Onico lepsze od Resovii. Pewne zwycięstwo zespołu Bartosza Kurka

Siatkówka: mistrzostwa świata 2022 i 2026 w Polsce? PZPS zawalczy o dwa turnieje