tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa. Komisja Ligi zawiesiła Alexandre Cristovao z Zagłębia Sosnowiec na dziesięć meczów

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. w tym sezonie wreszcie przestała traktować z przymrużeniem oka boiskowy bandytyzm. Udowodniła to po raz kolejny we wtorek, zawieszając na dziesięć meczów zawodnika Zagłębia Sosnowiec Alexandre Cristovao, którego już wcześniej dotkliwie ukarał sam klub.
Alexandre Cristovao (Fot. PAP)

Śląsk już bez trenera. "Trudna sytuacja"

Cristovao w w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin zobaczył czerwoną kartkę po tym, jak skoczył na klatkę piersiową Sebastiana Walukiewicza i po chwili jeszcze raz nadepnął jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w lidze. Osłabione Zagłębie nie odrobiło straty i przegrało 0:1.

Pobłażliwości swojemu zawodnikowi nie okazał klub, który już w poniedziałek ukarał go potrójnie – przesunął go do rezerw, nałożył grzywnę oraz umieścił na liście transferowej. To ostatnie i tak wydawało się oczywiste, bo Angolczyk prezentuje się w tym sezonie bardzo słabo.

Dzień później Cristovao ukarała Komisja Ligi, która oprócz zawieszenia nałożyła też na niego 20 tys. kary. "Komisja uznała, że zawodnik nie kierował się w swoim zachowaniu celami sportowymi. Mogło skutkować poważną kontuzją młodego piłkarza drużyny przeciwnej, a każde odstępstwo od zasad zdrowej rywalizacji sportowej stwarza podstawy do nałożenia kary dyscyplinarnej. Stąd też Komisja uznała, iż zawodnik zasłużył na długą dyskwalifikację, wynosząca 10 meczów" – powiedział cytowany w oświadczeniu przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

"Komisja nie będzie tolerować tego typu fauli, w szczególności mogących zagrażać zdrowiu piłkarzy. Przy orzekaniu wymiaru kary komisja uwzględniła cele kary w zakresie jej oddziaływania na obwinionego, jak i środowisko piłkarskie" – dodał. Wcześniej krytykowany organ w tym sezonie nie odpuszcza brutalnych zachowań – ukarał już m.in. trzymiesięcznym zawieszeniem Sławomira Peszkę.

GOL Retro – pierwsza kolejka sezonu 1995/96

podobne informacje

Ekstraklasa: Dawid Ryndak podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec

PHL: imponujące zwycięstwo GKS Tychy

Zagłębie Sosnowiec walczy o przetrwanie. Mateusz Możdżeń pozyskany

Polska Hokej Liga: GKS Tychy w pogoni za liderem