tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Yaya Toure znów bezrobotny. Odszedł po... pięciu meczach

Oficjalnie: Yaya Toure znów jest bez klubu. 35-letni pomocnik rozwiązał kontrakt z Olympiakosem Pireus za porozumieniem stroń. W jego barwach rozegrał tylko pięć spotkań.
Yaya Toure (Ś) w barwach Olympiakosu (fot. Getty)

Henry uczy piłkarzy... kultury. Wymowna scena na konferencji [wideo]

"Olympiakos i Yaya Toure pragną ogłosić kibicom, że wspólnie zadecydowali o zakończeniu współpracy" – informuje komunikat na oficjalnej stronie klubu. Czytamy w nim, że "Yaya pozostaje ważnym cżłonkiem rodziny Olympiakosu" i że "jego drogi z klubem na pewno jeszcze się przetną".

Iworyjczyk trafił do Pireusu latem, za darmo, po tym jak wygasł jego kontrakt z Manchesterem City. W sumie spędził na boisku tylko 223 minuty, w których nie przekonał do siebie trenera Pedro Martinsa. Dostał w tym czasie trzy żółte kartki.

Dla czterokrotnego piłkarza roku w Afryce to drugi pobyt w Olympiakosie. Wcześniej był tam w sezonie 2005/06. To w Grecji pierwszy raz stało się o nim głośno w Europie i odszedł za 5,5 mln euro do Monaco, skąd, również po roku, trafił do Barcelony. Obecnie wygląda na to, że kariera krnąbrnego pomocnika zmierza ku końcowi.

podobne informacje

"Może grać za funta tygodniowo". Wielkie poświęcenie Toure

Rekordowi Obywatele. Bolesna wpadka Chelsea

Manchester City żegna się z Yayą Toure. "Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, dzięki niemu"

Yaya Toure wróci do reprezentacji?