22 Elena Cristina Florica 3 1 1
90 Ana Maria Dragut
27 Raluca Elena Bacaoanu
26 Anca Polocoser

ME 2018 piłkarek ręcznych. Rumunki wydarły zwycięstwo. Półfinał na wyciągnięcie ręki

Długo nie układał się po myśli piłkarek ręcznych reprezentacji Rumunii wtorkowy mecz grupy II mistrzostw Europy z Hiszpankami, ale mimo fatalnego początku zawodniczki Ambrosa Martina wygrały 27:25 (10:12) i są o krok od awansu do półfinału turnieju. O godz. 21:00 starcie Holenderek z Norweżkami, czyli rewanż za finał Euro sprzed dwóch lat. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.
(fot. PAP/EPA)

ME kobiet: bałkańska bitwa dla Czarnogórek. Serbki bez szans na półfinał

Przystępując do wtorkowego spotkania, Rumunki miały świadomość, że ewentualna strata punktów może kosztować je miejsce w półfinale. Teoretycznie zadanie miały łatwe – ich rywalkami były Hiszpanki, które jako jedyne w grupie II nie miały już szans na grę o medale. Ci, którzy wieścili łatwy triumf zespołu Martina, poważnie się jednak mylili.

(fot. PAP/EPA) Hiszpanki spotkanie rozpoczęły ambitnie i dzięki znakomitej grze w obronie po 14 minutach prowadziły 6:1. To było spore zaskoczenie, bo świetnie grające we wcześniejszych meczach Rumunki dotychczas nie miały takich problemów w ofensywie. Niemoc przełamały jednak jeszcze przed przerwą, w końcówce pierwszej połowy zmniejszając straty do dwóch goli (8:10).

Po zmianie stron zespół Martina poszedł za ciosem. W 41. minucie Rumunki doprowadziły do remisu 15:15, a minutę później po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie. Po kolejnych pięciu minutach wygrywały już 20:17.

Pieczę nad korzystnym dla zespołu wynikiem trzymała Denisa-Stefania Dedu, która występ zakończyła z 11 interwencjami. W ataku świetnie na kole radziła sobie Crina-Elena Pintea (sześć goli), a standardowo wsparcie zapewniły też Cristina Neagu i Eliza Iulia Buceschi. Trio to zdobyło zresztą 17 z 27 bramek całej drużyny.

Mimo lepszej gry po przerwie, Rumunki triumf zapewniły sobie dopiero w ostatnich pięciu minutach. Dzięki zwycięstwu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, a jeszcze wieczorem mogą stracić je ponownie na rzecz niepokonanych dotąd Holenderek. Transmisja spotkania Oranje z broniącymi tytułu Norweżkami w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

ME 2018 kobiet, grupa II:
Hiszpania – Rumunia 25:27 (12:10)
Najwięcej goli: dla Hiszpanii – Mireya Gonzalez 6, Nerea Pena, Alicia Fernandez – po 5, Ainhoa Hernandez 4; dla Rumunii – Cristina Neagu 7, Crina-Elena Pintea 6, Eliza Iulia Buceschi 4, Elena-Cristina Florica 3