1
:
0
0:0
90'Alessandro Schoepf
2

Liga Mistrzów: Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus nie zagrają w Lidze Europejskiej

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali całe spotkanie, ale ich Lokomotiw Moskwa przegrał z Schalke Gelsenkirchen 0:1 (0:0) w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym pozostali na ostatnim miejscu w grupie, mimo porażki Galatasaray Stambuł z FC Porto 2:3 (1:2) w równoległym spotkaniu.
Grzegorz Krychowiak (L) w meczu z Schalke (fot. PAP/EPA)

Transmisja: mecz Ajax – Bayern środę w TVP

Warto wiedzieć

Już po piątej kolejce było pewne, że Porto zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu w grupie D, a Schalke – na drugim. We wtorek miała się jedynie stoczyć korespondencyjna rywalizacja Galatasaray z Lokomotiwem o to, kto zajmie trzecie miejsce i zagra na wiosnę w Lidze Europejskiej. Mistrz Rosji musiał jednak wygrać w Gelsenkirchen i liczyć, że Porto nie przegra w Stambule.

Tak padł gol

1:0 (90+1') – Schalke przez całe spotkanie miało nieznaczną przewagę, ale dopiero w doliczonym czasie ją udokumentowało. Alessandro Schoepf wykorzystał serię błędów gości, na czele z bramkarzem Guilherme, i z bliska trafił do siatki.

Maciej Rybus (L) i Benjamin Goller (fot. PAP/EPA)

Jak grali Polacy

Grzegorz Krychowiak: Zagrał jako najbardziej wysunięty do przodu z trójki środkowych pomocników Lokomotiwu, ale rzadko było go widać w polu karnym Schalke. Był jednak często "pod grą", brał się za rozegranie, przez to był często faulowany przez rywali. Nie miał w tym meczu łatwego życia, ale nie popełnił większych błędów. Fazę grupową zakończył z kompletem 540 minut w sześciu meczach. Ocena SPORT.TVP.PL: 6 (w skali 1-10)

Maciej Rybus: Zagrał na lewej obronie i miał trochę pracy z Jewhenem Konoplanką. W 43. minucie zdecydował się na strzał z dystansu, pomylił się o ok. dwa metry. W 67. minucie czujnie wybił piłkę z linii po wrzutce Konoplanki, ale niecałe 10 minut później przegrał pojedynek w powietrzu z Naldo, co otworzyło przed Schalke miało stuprocentową sytuację. Poza tym, nie pokazał nic więcej. Ocena SPORT.TVP.PL: 5 (w skali 1-10)

Piłkarze Porto i Galatasarayu (fot. PAP/EPA)

W meczu Galatasaray – Porto (2:3)

Dużo więcej działo się w Stambule. Piłkarze Galatasaray zaczęli z animuszem, mieli kilka doskonałych okazji, zostali też raz oszukani przez sędziego, gdy obrońca Porto zatrzymał piłkę na linii ręką. Po 42. minutach przegrywali jednak 0:2. Do przerwy było 1:2, bo w doliczonym czasie Sofiane Feghouli wykorzystał rzut karny po wątpliwym faulu na Gerrym Rodriguesie.

W 67. minucie, przy stanie 2:3, Rodrigues znów "przyaktorzył" w polu karnym, ale tym razem Feghouli przestrzelił karnego. To podcięło skrzydła piłkarzom Fatiha Terima. I choć do końca atakowali z werwą, to wynik się nie zmienił.

Sytuacja w grupie

Porto wygrało tę słabą grupę w cuglach, z 16 punktami na 18 możliwych. Schalke skończyło ją na drugim miejscu, z 11 "oczkami". Galatasaray uzbierał tylko cztery punkty, ale wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca i zapewnienia sobie udziału w 1/16 finału Ligi Europejskiej. "Polski" Lokomotiw wygrał jeden mecz, pozostałe pięć przegrał i żegna się z europejskimi pucharami.

Transmisja w TVP

W środę zapraszamy na mecz Ajax – Bayern o pierwsze miejsce w grupie E. Transmisja od godz. 19:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od godz. 20:55 również w TVP1.