tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Deontay Wilder naciskany przez Anthony'ego Joshuę. "Błaga o walkę"

– Jego menedżerowie próbują osiągnąć porozumienie z moimi. Zdecydowanie błagają o walkę – takie stwierdzenie o obozie Anthony'ego Joshui padło z ust Deontaya Wildera. Pojedynek unifikujący cztery najważniejsze pasy mistrza świata wagi ciężkiej wcale nie jest jednak pewny, bo Amerykanin myśli bardziej o rewanżu z Tysonem Furym.
Wilder w walce z Furym (Fot. Getty)

Ukraiński dominator zunifikował pasy

Obaj panowie jak dotąd nie ponieśli porażki w zawodowej karierze. Więcej pasów ma Joshua (22-0, 21 KO) – IBF, WBA i WBO, ale to jemu chyba bardziej zależy na pojedynku z mistrzem WBC Wilderem (40-0-1, 39 KO).

Jak twierdzi Amerykanin, przedstawiciele "AJ'a" nie dają mu spokoju. – Zdecydowanie błagają o walkę. Joshua próbuje to osiągnąć, jego menedżerowie próbują osiągnąć porozumienie z moimi – ujawnił w podcaście Joe'a Rogana.

– Miał wiele możliwości. Mógł walczyć z Luisem Ortizem, mógł walczyć ze mną, mógł też walczyć i z Furym – dodał Wilder. Choć posiada mniej pasów czterech najważniejszych federacji, to on jest teraz na topie po starciu z Furym.

– Ludzie chcą wiedzieć, kto teraz jest najlepszy. Szczególnie po zobaczeniu tego pojedynku z Furym. Próbowałem to pokazać. Zawsze mówię, że jestem najlepszy i będę to mówił, dopóki nie zostanę pokonany – mówi pewny siebie.

Furu to pierwszy rywal, którego nie udało mu się pokonać, a drugi, którego nie znokautował. – Ciągle czuję podniecenie. To było wspaniałe, jestem gotowy na rewanż. Jeśli ludzie byli zachwyceni i podobała im się tamta walka, to wyobraźcie sobie rewanż. Będzie co najmniej równie dobry – jest przekonany.

Walka Fury'ego z Wilderem zakończyła się remisem (115–111, 112–114, 113–113), ale Amerykanin długo nie mógł pogodzić się z werdyktem.

Ring TVP Sport (odc. 6). DSF 18 coraz bliżej

podobne informacje

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Niedoceniany Adam Kownacki poluje na Deontaya Wildera

Sensacyjny powrót Władimira Kliczki? "Czuje, że pokonałby każdego w dywizji"

Wilder wciąż niezadowolony. Udowadnia, że wygrał walkę z Furym