Iker Casillas dogonił Ronaldo. Historyczny wyczyn bramkarza FC Porto

Choć przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów Porto było już pewne awansu, to i tak pokonało na wyjeździe Galatasaray 3:2. Tym samym setny mecz w tych elitarnych rozgrywkach wygrał bramkarz Portugalczyków Iker Casillas.
Iker Casillas (Fot. Getty)

Ajax bez kompleksów przed Bayernem. "Musimy zagrać odważnie"

Dotychczas stoma zwycięstwami w meczach Ligi Mistrzów pochwalić się mógł tylko Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w barwach Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu potrzebował 157 występów.

Wiele z tych spotkań razem z nim wygrał w czasach gry w Królewskich Casillas. Hiszpański bramkarz w zespole z Madrytu oraz FC Porto zagrał w rozgrywkach 173 razy.

Casillasowi w meczu z Galatasaray pomogło trochę szczęście. Przy stanie 3:2 gospodarze wykonywali rzut karny, a do piłki podszedł Sofiane Feghouli, który już w pierwszej połowie trafił z "jedenastki". W 67. minucie Algierczyk minimalnie się jednak pomylił i tylko obił poprzeczkę.

Na czele listy graczy z największą liczbą zwycięstw w Lidze Mistrzów jest więc teraz dwóch zawodników, ale Ronaldo okazję do odskoczenia Casillasowi będzie miał już w środę, gdy Juventus zagra w Bernie z Young Boys. O ile zagra, bo Stara Dama jest już pewna awansu.

Niko Kovac: Robert Lewandowski jest dla nas jak ubezpieczenie na życie