tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mateusz Górski – polski bramkarz Ajaksu U19. "Liczę, że wyjdziemy z pierwszego miejsca"

Mateusz Górski od blisko dwóch lat zbiera szlify w młodzieżowych drużynach Ajaksu Amsterdam. W rozmowie ze SPORT.TVP.PL opowiedział o swoich sportowych planach oraz... przewidywaniach przed środowym meczem Ligi Mistrzów Ajax – Bayern Monachium (TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna).

Transmisja meczu Ajax – Bayern w Telewizji Polskiej

O pobycie w Ajaksie: – Panuje tutaj zupełnie inna kultura. Jestem z dala od domu, od rodziny. Ciężko było się zaaklimatyzować. Teraz czuję się już jak u siebie. Mam dużo znajomych. Jest naprawdę super.

O przenosinach do Ajaksu: – Byłem też na testach w FC Porto. Ajax zgłosił się jednak pierwszy. Ma jedną z najlepszych szkółek na świecie i dlatego tutaj jestem.

O meczu Ajaksu z Bayernem: – Ajax ma duże szanse. Było to widać już w Monachium. Wierzę, że wygramy to spotkanie i wyjdziemy z pierwszego miejsca. Trochę kibicuję też Bayernowi, bo gra tam Robert Lewandowski. Z tego powodu będzie dla mnie bardzo trudny mecz.  Nikt nie spodziewał się, że Ajax tak szybko awansuje.

O Manuelu Neuerze: – Oczywiście, to dla mnie wzór do naśladowania. Podobnie jak Iker Casillas i David De Gea. Tych zawodników podpatruję.

najpopularniejsze

Ostatnie szlify gwiazd. Nadal, Djoković i Federer trenują przed Australian Open

Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA: ważne występy dopiero w czerwcu

Maciej Stolarczyk: Kuba Błaszczykowski dał nam nowe tchnienie

Policja w siedzibie Wisły. Przeszukano mieszkanie byłej prezes

Paweł Brożek: jestem optymistą, ale usłyszeliśmy już sporo obietnic