tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sky wycofuje się ze sponsorowania grupy kolarskiej. Jeżdżą w niej Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś

Właściciel i sponsor brytyjskiej grupy kolarskiej Team Sky – medialny gigant Sky ogłosił, że wycofuje się z jej sponsorowania po sezonie 2019. Zawodnikami tej ekipy są m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, a w tym roku w jej barwach jeździł też Łukasz Wiśniowski.
Michał Kwiatkowski (fot. Getty)

Lance Armstrong: zainwestowanie w Ubera uratowało moją rodzinę

Decyzja Sky oznacza, że odnoszący sukcesy zespół będzie musiał poszukać nowego inwestora, aby zapewnić finansowanie od początku 2020 roku.

Szef Team Sky Dave Brailsford w oświadczeniu przekazał informacje dotyczące jego przyszłości. "Jesteśmy otwarci na współpracę z nowym partnerem, jeśli nadarzy się szansa. A tymczasem przed nami kolejny ekscytujący rok wyścigów. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić sukces Sky w 2019 roku."

Grupa kolarska Sky powstała w 2010 roku. Od tego czasu jej kolarze wygrali m.in. osiem Wielkich Tourów, w tym sześć razy Tour de France – Bradley Wiggins w 2012 roku, Chris Froome w 2013, 2015, 2016 oraz 2017, a także Geraint Thomas w 2018. Łącznie odnieśli 322 zwycięstwa.

W składzie Team Sky są np. Froome, Thomas, Kwiatkowski i Gołaś. Według mediów, zawodnicy o decyzji sponsora dowiedzieli się na rozpoczętym zgrupowaniu na Majorce, zaś wycofanie Sky prawdopodobnie związane jest ze zmianą właściciela firmy na koncern Comcast ze Stanów Zjednoczonych.

Podsumowanie Tour de Pologne i wielki triumf Michała Kwiatkowskiego (kronika, 11.08.2018)
Kwiatkowski: sukcesy Polaków dodają skrzydeł
Michał Kwiatkowski: Froome nieustannie mnie inspiruje

podobne informacje

Kwiatkowski w polskim zespole? "To nasz priorytet"

Christopher Froome rozpocznie kolarski sezon 2019 w Kolumbii

Tour of Guangxi: Moscon wygrał czwarty etap i został liderem

Vuelta a Espana: Michał Kwiatkowski stanął w obronie zespołu po utracie koszulki lidera