tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowa skocznia w Polsce? Nietypowa lokalizacja...

Już wkrótce na narciarskiej mapie Polski może pojawić się nowa lokalizacja. Jak poinformowali dziennikarze Radia Kielce w stolicy województwa świętokrzyskiego miałby powstać kompleks sportowo-rekreacyjny ze... skocznią narciarską.
Kamil Stoch (fot. Getty)

Znany Norweg nie wystąpi w Engelbergu. "Ważniejszy TCS"

Byłby to powrót do tradycji skakania na nartach w tym regionie. Przed laty na szczycie Pierścienicy funkcjonowała skocznia o punkcie konstrukcyjnym K60. Prowizoryczny obiekt powstał w latach 30. XX wieku, a dwadzieścia lat później został zamieniony na drewniany. Nie spełniał jednak wymogów regulaminowych, pozwalających na rozgrywanie konkursów.

W 1970 roku zadecydowano zatem o budowie betonowej skoczni, na której rozgrywane były m.in. zawody o Puchar Prezydenta Kielc. Według ekspertów skocznia nie była przystosowana do bezpiecznej rywalizacji. W 2006 roku obiekt został zburzony.

Jak podał Wiesław Wojciechowski, pomysłodawca projektu, nowy kompleks miałby powstać w okolicach góry Telegraf albo na Stadionie. Obok skoczni powstałaby jeszcze kryta pływalnia i niewielki stadion z bieżnią tartanową. – Byłoby to miejsce szkolenia młodzieży, ale też rozgrywania zawodów wysokiej rangi, np. mistrzostw Polski – dodał.

Zgodnie z informacjami lokalnych mediów, we wtorek doszło do spotkania Wojciechowskiego z prezydentem miasta, Bogdana Wenty. Wzięli w nim także udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejne ma odbyć się w pierwszym kwartale nowego roku.

Odwołane zawody okazją do treningu. "Testy pod kątem Turnieju Czterech Skoczni"
Co z tą zimą?! Dodatkowy konkurs skoków w Zakopanem?
Niżny Tagił. Kamil Stoch: Piotrek Żyła jest w tej chwili zdecydownie lepszy niż ja
Niżny Tagił. Maciej Kot: mocno przeżywam kryzys, ale... mam grubą skórę
Niżny Tagił: wspaniała pogoń Piotra Żyły i deklasacja Ryoyu Kobayashiego

podobne informacje

Bogdan Wenta, były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i VIVE prezydentem Kielc

Kielce nie uratują PGE VIVE. Mistrz Polski pod ścianą

Motor bez paliwa. Polacy łatwo wygrali w Kielcach

Kłopoty Korony. Możliwa upadłość klubu