tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata w skokach narciarskich: organizatorzy przygotowani do zawodów w Engelbergu

Ci, którzy obawiali się, że w kolejny weekend będą musieli obejść się bez konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, mogą odetchnąć z ulgą. W szwajcarskim Engelbergu zapanowała już prawdziwa zima i zawody nie są zagrożone. Transmisje z sobotę i niedzielę w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Kamil Stoch (fot. Getty)

Znany Norweg nie wystąpi w Engelbergu? "Ważniejszy TCS"

Jeszcze kilka dni temu okolice Gross-Titlis-Schanze przypominały bardziej wiosenny, aniżeli zimowy krajobraz. Z racji wysokich temperatur brakowało śniegu. Organizatorzy zdecydowali się przewieźć część "białego puchu" z wyższych partii gór.

Cała akcja nie była jednak konieczna, bo organizatorom zaczęła sprzyjać pogoda. Kilka dni temu do Szwajcarii zawitała prawdziwa zima. Choć warstwa śniegu na samej skoczni nie jest może gruba, to umożliwia rozegranie rywalizacji. W kolejnych dniach ma jeszcze popadać, a to zdecydowanie ułatwi odpowiednie przygotowanie skoczni. Problemem nie będzie temperatura, która przez prawie cały tydzień będzie utrzymywać się sporo poniżej zera.

Przeszkadzać nie powinien także wiatr, który w sobotę wiać będzie ze średnią prędkością 3 kilometrów na godzinę. Nieco gorzej wyglądają prognozy na niedzielę. W godzinach konkursowych temperatura ma wzrosnąć, a wiatr wzmocnić siłę (około 4 km/godzinę). Prognozowane są też opady śniegu – około trzech centymetrów.

Nie wydaje się jednak, że konkursy w Engelbergu mogłyby zostać odwołane. Szwajcarzy mają bowiem więcej szczęścia niż gospodarze odwołanych zawodów w Titisee-Neustadt. Zaplanowany na poprzedni weekend Puchar Świata nie odbył się z powodu złych prognoz pogodowych.

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: skoczkowie wskazali piosenki. Piotr Żyła porzucił disco polo

Kamil Stoch może dogonić Noriakiego Kasaiego w klasyfikacji wszech czasów Pucharu Świata

Puchar Świata w skokach narciarskich: Andreas Wellinger, Peter Prevc, Gregor Schlierenzauer nie wystąpią w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich: zmiany w kalendarzu na sezon 2019/2020