tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa siatkarzy: Ferdinando De Giorgi żegna się z Jastrzębskim Węglem

Trener Ferdinando De Giorgi po niespełna roku pracy żegna się z występującym w ekstraklasie siatkarzy Jastrzębskim Węglem, w związku z otrzymaniem pozycji przejęcia włoskiego zespołu Cucine Lube Civitanova.
Ferdinando de Giorgi (fot. Getty)

Żygadło pójdzie śladem Kurka? Trenuje z ONICO

– Trener zwrócił się z prośbą o rozwiązanie kontraktu, który miał obowiązywać do końca kolejnego sezonu. O powody nie pytałem, bo znałęm je z przecieków medialnych. Moja filozofia jest taka, że współpracuję tylko z ludźmi, którzy tego chcą. Przyznaję, że byłem zaskoczony prośbą szkoleniowca, bo wiązaliśmy z nim długofalowe plany – powiedział prezes klubu Adam Gorol.

Dodał, że rozstanie z "Fefe" będzie możliwe po zatrudnieniu jego następcy, co potrwa kilka dni. – Jesteśmy w środku sezonu i znalezienie bardzo dobrego szkoleniowca w tym momencie nie jest sprawą łatwą. Pojawiło się jednak "światełko w tunelu" i mam nadzieję, że szybko sprawa zostanie załatwiona – dodał prezes.

De Giorgi w styczniu zastąpił australijskiego szkoleniowca Marka Lebedewa, z którym klub się rozstał z powodu "braku zadowalającego poziomu sportowego drużyny". Włoch w 2017 r. przez pięć miesięcy był selekcjonerem reprezentacji Polski, a w ostatnich dwóch sezonach wywalczył mistrzostwo Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Miniony sezon śląska ekipa zakończyła na piątym miejscu, teraz ma walczyć o medal. Latem klub wymienił dziewięciu zawodników.

Transferowym hitem było ściągnięcie z tureckiego Ziraat Bankasi Ankara Dawida Konarskiego, reprezentacyjnego atakującego, mistrza świata z 2014 i 2018. Nowymi przyjmującymi zostali reprezentanci Niemiec Christian Fromm (Arkas Izmir) i Francji Julien Lyneel (Fundan University Szanghaj).

W środę jastrzębianie grają na wyjeździe z Cuprum Lubin i to może być pożegnalny mecz ich trenera.

Próba pozostania w PlusLidze. Stocznia Szczecin gra dalej!

podobne informacje

LM: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle górą w polskim meczu

Czy to dobry wybór? Polacy o Vitalu Heynenie

Siedmiu wspaniałych. Kto selekcjonerem kadry?

Kto trenerem siatkarzy? Prygiel: nie mam kompleksów