tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Mistrz Polski regularnie w Lidze Mistrzów – po to jest ten kontrakt"

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy? Przez dwa najbliższe lata w Telewizji Polskiej! TVP pokaże na otwartej antenie jedno, wybrane spotkanie każdej kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. – Dzięki nowemu kontraktowi Ekstraklasa ma szansę wejść na nasz, międzynarodowy poziom – powiedział dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.
Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, i piłkarz Legii Warszawa, William Remy, w meczu z Lechią Gdańsk (fot. TVP/PAP/Adam Warżawa)

Oficjalnie: piłkarska Ekstraklasa w Telewizji Polskiej

Marek Szkolnikowski (dyrektor TVP Sport):
Wszystko to, co jest z perspektywy polskiego kibica ważne, jest dostępne w ogólnokrajowym kanale TVP Sport i naszej aplikacji mobilnej. Dzięki temu kontraktowi Ekstraklasa ma szansę, żeby wejść na nasz międzynarodowy poziom. Wiemy, że Ekstraklasa jest świetnie pokazywana, również infrastruktura jest świetna. Za tym musi pójść poziom sportowy. Ale nie ma wielkiej piłki bez wielkich pieniędzy. Wierzę, że ten kontrakt będzie pierwszym etapem znajdowania tych pieniędzy. Nie wyobrażam sobie, żeby za kilka lat mistrz Polski nie grał regularnie w Lidze Mistrzów, żeby kolejne dwa kluby nie grały w innych europejskich rozgrywkach. Po to jest ten kontrakt.

Marcin Animucki: witamy Telewizję Polską w naszej drużynie Marcin Animucki (prezes zarządu Ekstraklasa SA):
Dokładnie o 14:30 podpisaliśmy dwie bardzo ważne umowy dla historii Ekstraklasy: umowę o sprzedaży praw mediowych dla 500 milionow złotych włącznie zkosztami produkcji. Z 11. miejsca przesuwamy się na ósme miejsce, jeśli chodzi o wartość krajowych rozgrywek. (...) Na pokładzie witamy zawodnika, z którym mieliśmy już kilka razy do czynienia – Telewizja Polska zdecydowała się kontynuować z nami współpracę na znacznie większym obszarze.

Karol Klimczak (przewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasa SA):
Rozmowy były skomplikowane, ale wszystko skończyło się olbrzymim sukcesem. To jest docenienie potencjału, jakim dysponuje Ekstraklasa, docenienie zainteresowania, jakim cieszy się piłka nożna w Polsce. (...) Wielkie nadzieje wiążemy z naszym nowym partnerem, z możliwością dotarcia do kibiców, którzy dotychczas nie mogli oglądać Ekstraklasy w telewizji.

Marek Szkolnikowski: Ekstraklasa w Telewizji Polskiej to "perła w koronie królów" Robert Podoliński (ekspert TVP Sport):
W końcu polska piłka nożna będzie dla kibiców. Miejmy nadzieję, że za tym pójdą kolejne kroki. Że to będzie dla młodych piłkarzy świetny materiał poglądowy. (...) Dotychczas mieliśmy do czynienia z wyraźnie zdefiniowanym typem odbiorcy – byli to kibice dwóch zainteresowanych klubów. Teraz więcej będzie kibiców bezstronnych, większa grupa będzie mogła obiektywnie ocenić co w dany weekend wydarzyło się w Ekstraklasie. Nie za pomocą relacji dziennikarskich, tylko jednego przycisku na pilocie.

Sebastian Mila (ekspert TVP Sport):
Pamiętam doskonale, jak w Telewizji Polskiej była puszczona tylko druga połowa. Ja ją oglądałem w Koszalinie, gdzie nie miałem na co dzień, z bliska dostępu do wielkiej piłki. (...) Możesz być idolem wielu dzieciaków, kiedy będziesz dobrze grał, kiedy będziesz prowadził swoją drużynę. W młodych chłopcach można zaszczepić chęć przychodzenia na treningi.

***

TVP pokaże na otwartej antenie 37 meczów w sezonie – po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Spotkania będzie można oglądać również na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Poza tym, nadal emitowany będzie poniedziałkowy magazyn Gol Ekstra ze skrótami wszystkich meczów danej kolejki.

podobne informacje

Lotto Ekstraklasa: Komisja Ligi już nie odpuszcza boiskowym brutalom. "Kary nawet do 10 lat"

Wzmocnienia z Litwy. Justinas Marazas w Wiśle Płock

Jarosław Królewski o Wiśle Kraków: to misja bardziej społeczna

Pożyczka dla Wisły! Błaszczykowski znów ratuje klub