Liga Mistrzów: kolejne gole Lewandowskiego. Polak umacnia się w klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski nie przestaje zachwycać w tej edycji Ligi Mistrzów. Napastnik Bayernu Monachium w meczu z Ajaksem Amsterdam zaliczył swoje 52. i 53. trafienie w tych rozgrywkach. Jest też liderem klasyfikacji strzelców w tym sezonie z ośmioma golami na koncie.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Lewandowski strzelił gola już w 13. minucie spotkania na Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie po podaniu Serge'a Gnabry'ego w pole karne Ajaksu. Napastnik reprezentacji Polski zdobył też bramkę z rzutu karnego w 86. minucie spotkania, która wówczas wyrównała stan spotkania na 2:2.

Ostatecznie Bayern zremisował z Ajaksem 3:3 (1:0) i zachował pierwsze miejsce w tabeli grupy E. Holenderski klub wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Losowanie par 1/8 finału już 17 grudnia.

Lewandowski dzięki dwóm golom strzelonym w Amsterdamie zbliżył się do awansu na piąte miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Brakuje mu trzech zdobytych bramek, by minąć ikonę holenderskiej piłki – Ruuda van Nistelrooya, który strzelał gole m.in. dla Manchesteru United i Realu Madryt. Van Nitelrooy zakończył karierę w 2012 roku.

Statystyki "Lewego" imponują tym bardziej, że na zdobyciu tylu bramek potrzebował bardzo mało czasu. Dokonał tego w 78. meczu Ligi Mistrzów. Tylko Van Nistelrooy i Messi potrzebowali mniej czasu na strzelenie 52 goli.