tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przełożono kolejne mecze ligi francuskiej

Zaplanowane na najbliższy weekend mecze francuskiej ekstraklasy w Nantes, Nicei i Caen zostały przełożone ze względu na skierowanie sił porządkowych do innych celów – poinformowała w środę Zawodowa Liga Piłkarska (LFP).
El Hadji Diousse (fot. Getty Images)

Paris Saint-Germain poszło na wojnę. "To szerzenie dezinformacji"

Chodzi o spotkania Nantes – Montpellier, Nice – Saint-Etienne oraz Caen – Toulouse. W komunikacie zaznaczono, że LFP w porozumieniu z władzami rozważa przesunięcie meczu w Nicei z piątku na niedzielę. Nowego terminu spotkań w Nantes i w Caen nie ogłoszono.

We Francji od tygodni trwają protesty oddolnego ruchu "żółtych kamizelek", początkowo przeciwko podwyżkom akcyzy na paliwa i wzrastającym kosztom utrzymania. Nastrojów nie uspokoiło poniedziałkowe wystąpienie telewizyjne prezydenta Emmanuela Macrona, w którym zapowiedział ustępstwa. Wielu uczestników protestów wzywa do kolejnych manifestacji w najbliższą sobotę w Paryżu.

Ponadto na sytuację wewnętrzną wpływa podniesienie przez rząd poziomu zagrożenia terrorystycznego w związku z atakiem w Strasburgu. We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum tego miasta mężczyzna otworzył ogień do ludzi. Według ostatniego bilansu zginęły trzy osoby, a trzynaście zostało rannych. Sprawcy dotychczas nie ujęto.

W miniony weekend rozegrano tylko cztery mecze 17. kolejki ekstraklasy. Sześć spotkań przełożono na 15-16 stycznia.

Spotkanie gigantów. Stephen Curry w rozmowie z Neymarem

podobne informacje

Ligue 1: Olympique Marsylia – AS Monaco 1:1. Hit ligi francuskiej na remis, Kamil Glik rozegrał cały mecz

Kolejne zwycięstwo PSG, epizod Rafała Kurzawy

Ligue1: Dijon FCO zwolnił trenera

Ligue 1: Thiago Silva okradziony... podczas meczu