tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa w TVP. Dariusz Szpakowski: piłka wraca do domu

– Cieszą się kibice, telewidzowie i kluby Ekstraklasy. To ważne wydarzenie. Myślę, że piłka wraca do domu – tak Dariusz Szpakowski skomentował fakt, że Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania spotkań Ekstraklasy. Przez dwa najbliższe sezony (2019/2020 i 2020/21) na antenach TVP będzie można w każdej kolejce obejrzeć jedno hitowe spotkanie.
Mecz Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Oficjalnie: piłkarska Ekstraklasa w Telewizji Polskiej

W sumie 74 mecze będą transmitowane w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre także w TVP1, TVP2 czy TVP3. Dodatkowo symultaniczna transmisja będzie w internecie (SPORT.TVP.PL) i w aplikacjach mobilnych (TVP Sport, TVP Stream). Kto nie będzie mógł zobaczyć meczu na żywo – powtórki znajdzie w TVP Sport, TVP3, a także na stronach TVP w postaci VOD-ów (SPORT.TVP.PL, VOD.TVP.PL).

– Cieszę się. Myślę, że cieszą się kibice, telewidzowie, kluby Ekstraklasy. To ważne wydarzenie. Myślę, że piłka wraca do domu. To myśmy mieli przez długie lata Ekstraklasę – przypomniał Dariusz Szpakowski, komentator TVP.

– To także miła wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie chcą wydawać pieniędzy. Płacą tylko abonament radiowo-telewizyjny i teraz będą mogli oglądać naszą Ekstraklasę. Myślę, że dla Ekstraklasy to też jest coś ważnego, bo Ci wszyscy sponsorzy, reklamodawcy będą pokazywani zdecydowanie szerszej widowni niż to ma miejsce w stacji, z którą współpracujemy – dodał.

***


TVP pokaże na otwartej antenie 37 meczów w sezonie – po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Spotkania będzie można oglądać również na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Poza tym, nadal emitowany będzie poniedziałkowy magazyn Gol Ekstra ze skrótami wszystkich meczów danej kolejki.

Ekstraklasa w TVP jeszcze w tym sezonie? "Być może stanie się to w lutym"

podobne informacje

Dyrektor sportowy w Polsce, czyli... "zaniedbania i braki"

Lotto Ekstraklasa: Peszko, Cristoao, czyli Komisja Ligi już nie odpuszcza boiskowym brutalom

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy