Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami w meczu towarzyskim w Rostocku

Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami 35:23 (13:16) w meczu towarzyskim rozegranym w Stadthalle w Rostocku. Gospodarze przygotowują się do mistrzostw świata, które w styczniu zorganizują wspólnie z Duńczykami.
Michał Daszek (fot. Getty)

ME 2018: piłkarek ręcznych: Rosjanki bez kompletu zwycięstw

Spotkanie zaczęło się po myśli zawodników Piotra Przybeckiego, którzy po dziewięćdziesięciu sekundach wygrywali 2:0, a efektownym przechwytem i skutecznym szybkim atakiem popisał się Przemysław Krajewski.

Gra Polaków w ofensywie mogła się podobać, szybkie akcje i odważne decyzje pozwalały dotrzymać kroku faworytom (12:12). W 27. minucie przy próbie rzutu z wyskoku kontuzję odniósł Genda, który popchnięty przez obrońcę niefortunnie spadł na prawą nogę, złapał się z grymasem bólu za kolano i musiał opuścić boisko. Przy stanie 15:13 Biało-Czerwoni mieli szansę na zdobycie bramki kontaktowej, ale stracili piłkę i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:13 dla gospodarzy.

Od początku drugiej partii lepszą skuteczność prezentowali Niemcy, którzy nie mieli kłopotów z pokonaniem Mateusza Korneckiego. Polacy zaś kilkukrotnie nie potrafili znaleźć sposobu na Silvio Heinevettera, energiczny golkiper z każda akcją spisywał się coraz lepiej.

Błyskawicznie przełożyło się to na rezultat – w 40. minucie miejscowi powiększyli dystans do siedmiu trafień (23:16). Niemcy systematycznie zdobywali kolejne bramki (28:17), a niemoc polskiego zespołu w ataku przerwał w końcu Michał Daszek (28:18 w 47. minucie). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:35.