tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Lewandowski: przyszły rok będzie jeszcze lepszy

– Kiedyś siedziałem przed telewizorem i oglądałem tych piłkarzy, a teraz udaje mi się ich prześcignąć. Będąc małym dzieciakiem podziwiałem ich – stwierdził Robert Lewandowski w rozmowie z Arkadiuszem Błaszczykiem po meczu Ajax – Bayern. Reprezentant Polski zdobył już 53 bramki w Lidze Mistrzów i jest szósty w klasyfikacji strzelców wszech czasów tych rozgrywek.
Robert Lewandowski po Ajaksie: 53 gole w Lidze Mistrzów? To wielka duma
Robert Lewandowski (fot. Getty/TVP)

Festiwal w Amsterdamie. Dwa gole "Lewego"

O meczu z Ajaksem
To był ofensywny mecz. Stworzyliśmy wiele sytuacji, strzeliliśmy trzy gole i trzy straciliśmy. Naszym celem było utrzymanie się na pierwszym miejscu w grupie. Mogliśmy wygrać to spotkanie ze spokojem. Było trochę dramaturgii w końcówce meczu. Jest wiele elementów, które możemy potrafić. Powinniśmy rozgrywać piłkę, przytrzymać ją. To szwankowało, ale jeśli poprawimy ten element to możemy grać jeszcze lepiej.

Obie drużyny walczyły o pierwsze miejsce. Czasami za bardzo cofaliśmy się. Ajax miał spotkanie pod kontrolą. W pierwszej połowie gospodarze nie stwarzali sobie zbyt wielu okazji, a my wychodziliśmy parę razy z kontrą. Strzeliliśmy jednego, a mogliśmy dwa lub nawet trzy gole. Trudno powiedzieć czy to był mecz, który mogliśmy spokojnie wygrać. Pokazało nam to starcie, co musimy poprawić, żeby być jeszcze lepszą drużyną.

O osiągnięciach strzeleckich w Lidze Mistrzów
To na pewno wielka duma. Kiedyś siedziałem przed telewizorem i oglądałem tych piłkarzy, a teraz udaje mi się ich prześcignąć. Będąc małym dzieciakiem podziwiałem ich. Lubiłem na nich spoglądać, a teraz jestem przed nimi. Cieszę się, ale trzeba dalej pracować, bo wierzę, że jeszcze trochę bramek strzelę.

O prześcignięciu Raula
Aż tak daleko nie wybiegam. Myślę o tym, co może dziać się za chwilę.

Robert Lewandowski (fot. Getty)

O trudnych miesiącach Bayernu
W ostatnich miesiącach stabilizacja jest większa. Z tygodnia na tydzień nie zmienimy diametralnie naszej gry. Wiedziałem, że jeśli do końca roku damy radę, to przyszły rok będzie jeszcze lepszy.

O znakomitej formie
Trudno jest piłkarzowi być w takiej samej formie przed 365 dni. Jeśli strzelałem mniej goli, to nie znaczy, że słabiej grałem. Wielu ludzi patrzy tylko na statystki. Próbuję utrzymać wysoką formę jak najdłużej. Człowiek cały czas pracuje nad sobą. Jest jedenastu zawodników na boisku i najważniejsze, żeby cała drużyna szła do przodu.

Mateusz Górski – polski bramkarz Ajaksu U19. "Liczę, że wyjdziemy z pierwszego miejsca"

podobne informacje

Bundesliga: Hoffenheim – Bayern Monachium. Robert Lewandowski z golem, Bayern z wygraną

Bundesliga na start. Dlaczego wiosna będzie wyjątkowa?

Awans Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Trener Niko Kovac zaufał Polakowi

Wygrani i przegrani zimowego obozu Bayernu. Gdzie Lewandowski?