tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy miasta, które zastąpią Titiisee-Neustadt w kalendarzu

Grudniowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt zostały odwołane z powodu złych prognoz pogody. Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej wskazali miasta, które w tej sytuacji dostaną dodatkowe konkursy w sezonie 2018/19. Padło na niemieckie: Oberstdorf i Willingen.
Kamil Stoch (fot. Getty)

PŚ w Engelbergu: szczegóły transmisji

Na Hochfirstschanze miał się odbyć konkurs drużynowy oraz indywidualny. Po zmianach w kalendarzu ten drugi przeniesiono na 1 lutego w Oberstdorfie – zawody odbędą się na mamuciej skoczni imienia Heiniego Klopfera. Czternaście dni później w Willingen skoczków czeka dodatkowy konkurs drużynowy.

Wśród kandydatów do zastąpienia Titisee-Neustadt znajdowało się Zakopane. Walter Hofer rozważał ponoć przeniesienie rywalizacji jeszcze kilka dni przed poprzednim weekendem. Wielka Krokiew była jedną z nielicznych skoczni w Europie, którą można było przygotować do ewentualnych zmagań. Na przeszkodzie stanęły jednak liczne względy logistyczne oraz treść ustawy o imprezach masowych – na tak późno zaplanowane zawody mogłoby wejść maksymalnie 999 osób.

W najbliższy weekend (15-16 grudnia) skoczków czekają ostatnie zawody przed świętami Bożego Narodzenia. Gospodarzem będzie szwajcarski Engelberg. Na Gross-Titlis-Schanze odbędą się dwa konkursy indywidualne. Polskę reprezentować będą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot.

Zaskakująca Rosja. W bufecie... batony i mortadela
Skoczkowie o... losowaniu ME 2020. "Polska vs Austria – to będą ciężkie boje!"
Tak powstają kombinezony skoczków. Z wizytą u Marceliny Huli

podobne informacje

Zmiany w kalendarzu skoków. Co czeka kibiców w tym roku?

Problemy nie tylko w Titisee. Co ze skocznią w Engelbergu?

Weekend bez skoków. PŚ w Titisee-Neustadt odwołany!

PŚ w Titisee-Neustadt. Oglądaj w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]