tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gerard Pique będzie mieć nowy klub. Chodzi o pieniądze...

Jak do tej pory Gerard Pique czuł się dobrze w Barcelonie. W przyszłości Hiszpan chciałby jednak robić rzeczy, na które nie pozwoli mu obecny zespół... Chciałby być właścicielem klubu piłkarskiego. Według hiszpańskich mediów obrońca jest o krok od pozyskania drużyny z Andory.
Gerard Pique (fot. Getty Images)

Niesamowity wzrost wartości wschodzącej gwiazdy Borussii Dortmund

Obrońca kilka miesięcy temu nie krył, że w przyszłości chciałby być właścicielem jakiegoś zespołu. – Pracujemy nad dwoma projektami. Jeden z nich zakłada kupno zespołu piłkarskiego – mówił w listopadzie stoper w wywiadzie dla "L'Equipe". Okazało się, że klub, o którym mówił, to FC Andorra.

Według dziennika "Sport" Katalończyk ma obecnie finalizować zakup zespołu. Andorra występuje w piątej lidze hiszpańskiej, mimo to jej dług narósł do 200 tysięcy euro (wcześniej był o pięćdziesiąt tysięcy wyższy). Zdaniem "Diario Andorra" firma Pique "Kosmos" ma przejąć zadłużenie i spłacić należność.

(fot. Twitter/FCA_oficial)

Nie wiadomo, czy 200 tysięcy euro to jedyne koszta, jakie przy pozyskiwaniu klubu poniesie Pique. Obrońca miał się jednak zdecydować na zakup właśnie ze względów finansowych, chciałby jednak, aby w przyszłości zespół występował w wyższych klasach rozgrywkowych.

Klub nie zaprzeczył informacjom, wydał jednak specjalne oświadczenie w sprawie, w którym zaznaczono, że negocjacje są na zaawansowanym etapie. Wyjaśniono również, że zamysł sprzedaży klubu wynika z jego trudnej sytuacji finansowej.

Robert Lewandowski po Ajaksie: 53 gole w Lidze Mistrzów? To wielka duma