tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w Engelbergu: Polacy powalczą w piątkowych kwalifikacjach. Transmisje z konkursów na antenach TVP, na SPORT.TVP.PL oraz w apl

Po odwołanych konkursach w Titisee-Neustadt karuzela Pucharu Świata kręci się dalej. W piątek skoczkowie powalczą w kwalifikacjach w szwajcarskim Engelbergu. Na belce startowej pojawi się sześciu Polaków. Zapraszamy do śledzenia relacji na SPORT.TVP.PL. Transmisje konkursów w sobotę i niedzielę w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Piotr Żyła (fot. Getty Images)

Menedżer Skoków: nie zapomnij o weekendzie w Engelbergu

Czuję się tam dobrze. Bardzo lubię to miejsce i widoki, które tam są. Nie wiem dlaczego, ale ten obiekt mi po prostu odpowiada. Czy były jakieś nowinki w przygotowaniach? Tak, skakaliśmy tyłem (śmiech). A serio, to były normalne skoki i normalne treningi – stwierdził Kamil Stoch w rozmowie z Anną Kozińską z TVP Sport.

Skoczek z Zębu ma bardzo dobre wspomnienia z Gross-Titlis-Schanze. Aż siedem razy stawał na podium. W poprzednim sezonie dwukrotnie.

Wydaje się, że najgroźniejszym rywalek Polaka będzie Ryoyu Kobayashi, który w trwającym sezonie znajdował się w czołowej trójce wszystkich indywidualnych konkursów. Nie można zapomnieć również o Johannie Andre Forfangu i Piotrze Żyle.

Cieszą miejsca Piotra na podium. Jak na razie ma najlepsze wejście w sezon Pucharu Świata w karierze. To jeszcze nie koniec możliwości. Stać go na wiele, wiele więcej. Kwestia czasu, kiedy stanie na najwyższym stopniu podium. Cieszmy się jednak z tego, co jest. Nie wybiegajmy w przyszłość – zauważył Jan Szturc, pierwszy trener Żyły.

Stefan Horngacher nie zamierzał rotować składem. Pozostał przy szóstce, której zaufał na początku sezonu. Oprócz Stocha i Żyły kibice obejrzą więc jeszcze próby Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Jakuba Wolnego oraz Macieja Kota. Ten ostatni ma problemy z ustabilizowaniem formy, ale jak sam zapewnia powoli realizuje plan, który zaproponował sztab szkoleniowy.

Plan transmisji zawodów w Engelbergu

Sobota
Konkurs indywidualny (15:30 TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport oraz od 15:50 w TVP1)

Niedziela
Konkurs indywidualny (13:50 TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport oraz od 14:05 w TVP1)

Zawody skomentują Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Gośćmi Macieja Kurzajewskiego w studiu będą Rafał Kot, Dominik Formela i Michał Chmielewski.

Puchar Świata w Engelbergu. Kamil Stoch: co nowego? Skaczemy... tyłem

podobne informacje

Puchar Świata i Puchar Narodów: klasyfikacje po Predazzo

Puchar Kontynentalny, Engelberg: słabiutkie skoki Polaków

PK w Engelbergu: Engelberg: Ammann bliżej wyjazdu na Turniej Czterech Skoczni

Piotr Żyła: święta? Minęły już czasy "podkołderkowe"