tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ U20 2019: zobacz terminarz Polaków i logo [WIDEO]

FIFA zaprezentowała w piątek oficjalne logo mistrzostw świata U20, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w Polsce. Poznaliśmy także harmonogram meczów, w tym tych grupowych z udziałem Polaków.
Logo MŚ U20 2019 (Fot. FIFA.COM)

Kolidujące terminy el. Euro 2020, ME U21 i MŚ U20. Brzęczek, Michniewicz i Magiera muszą się dogadać

Polska jako gospodarz znajdzie się w grupie A. Wszystkie mecze pierwszej fazy rozegrają w Łodzi na stadionie Widzewa – 23, 26 i 29 maja. Rywale oczywiście nie są jeszcze znani, bo losowanie grup przeprowadzone zostanie dopiero 24 lutego w Gdyni.

Wszystko dlatego, że nie znamy jeszcze wszystkich finalistów. Gry na polskich stadionach pewne są już, oprócz oczywiście zespołu Jacka Magiery, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Meksyk, Panama, USA, Honduras, Nowa Zelandia, Tahiti, Katar, Japonia, Korea Południowa i Arabia Saudyjska. W lutym po Pucharze Narodów Afryki U20 poznamy cztery zespoły z Czarnego Lądu, a po MŚ U20 strefy CONMEBOL awans wywalczy tyle samo drużyn z Ameryki Południowej.

Harmonogram MŚ U20 2019 (Fot. FIFA.COM)

Na pewno zabraknie Anglików, którzy wygrali poprzednie mistrzostwa. Tym razem nie udało im się zakwalifikować. Najwięcej razy tytuł zdobyła jak dotąd Argentyna, która triumfowała sześciokrotnie. Pięć zwycięstw na koncie ma Brazylia, a po dwa Portugalia i Serbia.

FIFA zaprezentowała też w piątek oficjalny logotyp mistrzostw:

Co uważasz o logo MŚ U20 2019?
Co uważasz o logo MŚ U20 2019?
  • 82.7%Podoba mi się
  • 17.3%Nie podoba mi się

podobne informacje

Kolidujące terminy el. Euro 2020, ME U21 i MŚ U20. Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz i Jacek Magiera muszą się dogadać

Piłkarskie MŚ U20: losowanie finałowego turnieju 24 lutego w Gdyni

MŚ U20: tytuł dla reprezentacji Anglii!

MŚ U20: w finale Wenezuela zagra z Anglią