tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Stoch zdradził, co chciałby dostać pod choinkę

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. – Musiałem dostosować się do skoczni, do torów najazdowych. Szkoda tylko trochę lądowania, bo chciałem ładnie wykończyć skok – przyznał trzykrotny mistrz olimpijski w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem. Transmisja sobotnich zawodów od 15:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji oraz od 15:50 w TVP1.
Stoch w Engelbergu: rozkręcałem się powoli
Kamil Stoch w Engelbergu (fot. PAP/TVP)

Zobacz, jak relacjonowaliśmy piątek w Engelbergu

O skoku w kwalifikacjach
Zdecydowanie był najlepszą próbą w piątek. Powoli się rozkręcałem. Musiałem się dostosować do skoczni, do torów najazdowych. Szkoda tylko trochę lądowania, bo chciałem ładnie wykończyć skok. Wylądowałem trochę z tyłu i nie było już jak tego uratować. Zawsze jest coś nad czym można pracować i to jest dobre. Na tym mogę się skoncentrować, a nie myśleć "zielonych" migdałach (śmiech).

O kilkunastodniowej przerwie
Nie wiem jaki może mieć wpływ na zawodników, którzy są akurat w dobrej formie. Natomiast też może mieć wpływ na tych którzy nie są w dobrej dyspozycji. Mogą trochę odpocząć, trochę trenować i osiągnąć dobrą dyspozycję. Dla nas to było miłe, że można było posiedzieć w kraju. Ja mogłem posiedzieć w domu. Miałem szczęście spać we własnym łóżku. Nie często się to zdarza, zwłaszcza zimą.

O "magii" Engelbergu
Nie wiem... dla mnie to miejsce, gdzie po prostu lubię przyjeżdżać. Lubię przede wszystkim ten obiekt. Zawsze wracam tu z uśmiechem na twarzy, z chęcią robienia tego co lubię robić. Miejsce samo w sobie jest magiczne. Krajobraz jest piękny, zawsze zimowa sceneria, czasami zdarza się, że trwa już piknik świąteczny, tak zwany kiermasz. To jeszcze dodaje uroku.

Bliskości świąt i Turnieju Czterech Skoczni
To nie ma znaczenia. Turniej sam w sobie jest napompowany medialnie, ale dla nas nie różni się niczym od każdych innych zawodów Pucharu Świata. To samo musimy zrobić. Tyle samo oddać skoków, choć może na nieco większej intensywności, ale nagrody te same.

O tym co chciałby znaleźć pod choinką
Trochę spokoju. Świętego spokoju.

Stefan Kraft w Engelbergu: czuję się bardzo komfortowo

podobne informacje

Stefan Horngacher podał skład Polaków na drużynowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem

Norweg najlepszy w kwalifikacjach w Zakopanem. Komplet Polaków w konkursie

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki wygrał drugi trening

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki wygrał pierwszy trening