tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rozprawa Ronaldo w styczniu. Piłkarz Juventusu zostanie skazany na dwa lata więzienia

Cristiano Ronaldo 14 stycznia 2019 roku pojawi się przed sądem w Madrycie. Portugalczyk, oskarżony o zdefraudowanie 14,7 mln euro z hiszpańskich podatków za prawa wizerunkowe w latach 2011-14, przyjmie karę grzywny w wysokości 19 mln i karę dwóch lat więzienia.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty)

Santiago Solari odpowiedział Cristiano Ronaldo. "Mamy pokorny zespół"

Na rozprawie przed sądem w Madrycie Ronaldo osobiście zaakceptuje ugodę z hiszpańskim Skarbem Państwa. Zostanie uznany winnym czterech oszustw podatkowych, do których doszło, gdy grał jeszcze w Realu Madryt.

Zgodnie z umową zawodnik Juventusu zaakceptuje karę dwóch lat więzienia, ale ze względu na to, że wcześniej nie był karany – nie spędzi ani sekundy za kratkami (to powszechna praktyka w hiszpańskim wymiarze sprawiedliwości).

Portugalczyk będzie też musiał uiścić koszty związane z nałożoną na niego grzywną. Większość pieniędzy wpłacił jednak już w sierpniu 2018 roku, gdy przelał hiszpańskiej skarbówce ponad 13,4 mln euro. Prawnik Ronaldo chciał nawet powiększyć tę kwotę byleby tylko zastąpić zarzuty kryminalne, ale sąd odrzucił ten wniosek.

Modrić ze Złotą Piłką dzięki Lidze Mistrzów? "Jest ważniejsza niż mundial"

podobne informacje

Ronaldo vs. Higuain w Superpucharze Włoch. Kolejna okazja do zemsty

Giorgio Chiellini: Cristiano Ronaldo zniszczył moje marzenia

Superpuchar Włoch: Juventus – Milan – gdzie oglądać, transmisja online, na żywo

Były prezes Realu: Zidane chciał zatrzymać Ronaldo