4 Pauline Coatanea 2
21 Orlane Kanor 1 1
26 Pauletta Foppa

Popis Trójkolorowych. Szlagier w finale ME

Mistrzynie olimpijskie zmierzą się z mistrzyniami świata w finale rozgrywanych we Francji mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W półfinale turnieju Trójkolorowe wygrały z Holandią 27:21 (12:11). Wcześniej awans do finału zapewniły sobie Rosjanki, które wygrały z Rumunią.
Siraba Dembele (fot. PAP)

Idą zmiany. Nowy koordynator projektu, który ma dźwignąć ręczną w Polsce

Faworyzowane gospodynie rozpoczęły spotkanie słabo. Na pierwszą bramkę czekały pięć minut. Niewiele lepiej w ofensywie prezentowały się jednak też Holenderki, które często rzucały niecelnie z nieprzygotowanych pozycji.

Manon Houette (fot. Getty Images) Pierwsze nerwy opanowały gospodynie, które po stracie Estavany Polman i kontrach Siraby Dembele i Estelle Nze-Minko wyszły na prowadzenie 5:3.

Po kwadransie Francuzki powiększyły przewagę do czterech trafień (9:5), głównie dzięki znakomitej dyspozycji z drugiej linii Nze Minko i Gnonsiane Niombli. Bardzo słabo broniła znakomita w całym turnieju Tess Wester, która na pierwszą skuteczną interwencję czekała aż do 16. minuty.

Holenderki swojej szansy próbowały szukać w błyskawicznym wznowieniach po stracie bramki oraz szybkim rozegraniu. Dobrze spisywała się Angela Malestein, która przed przerwą rzuciła cztery bramki. Między innymi dzięki niej oraz krótkiej drzemce gospodyń, Oranje przed przerwą zniwelowany straty do jednego trafienia (11:12).

Kelly Dulfer (L) i Grace Zaadi (P) (fot. PAP) Po przerwie podopieczne Helle Thomsen szybko doprowadziły do remisu (13:13), po czym... w ich grze powróciły demony z pierwszej części spotkania, czyli rzuty z nieprzygotowanych pozycji obok bramki.

Trójkolorowe szybko zbudowały przewagę trzech bramek (17:14). Wówczas na dwuminutową kare odesłana została Allison Pineau, ale... Oranje przegrały okres gry w przewadze.

Analogiczną sytuację bezbłędnie wykorzystały kilka chwil szczypiornistki z Francji, które na kwadrans przed końcem prowadziły 21:15 i mogły już powoli szykować się do finałowego starcia z Rosjankami.

Mecz mistrzyń olimpijskich z mistrzyniami świata o złoto ME w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej w niedzielę od godz. 17:15.

Piłka ręczna, ME kobiet, 1/2 finału: Rosja – Rumunia (skrót)
Piłka ręczna, ME kobiet, mecz o 5. miejsce: Szwecja – Norwegia [SKRÓT]
Piłka ręczna, ME kobiet, gr. II: Holandia – Niemcy [SKRÓT]
Piłka ręczna, ME kobiet, gr. I: Szwecja – Rosja [SKRÓT]
Piłka ręczna, ME kobiet, gr. II: Serbia – Francja [SKRÓT]