tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowy zakaz dla niesfornej gwiazdy Barcelony. To pomoże?

FC Barcelona cały czas stara się wychować swoją wschodzącą gwiazdę – Ousmane Dembele. Francuz na boisku pokazuje się z bardzo dobrej strony, ale klub ma problemy ze zdyscyplinowaniem utalentowanego zawodnika. Najnowszym pomysłem na to, by zmienić tę sytuację jest nowy zakaz. Zakaz... wyłączania i wyciszania telefonu przez 21-letniego skrzydłowego.
Ousmane Dembele (fot. Getty)

Totalny brak dyscypliny. Kolejna wpadka Ousmane Dembele

Zakaz związany jest z częstym spóźnianiem się młodego Francuza na klubowe treningi. Jak piszą hiszpańskie media – tego typu problemy Dembele związane są z jego uzależnieniem od gier komputerowych. Francuz do późnych godzin nocnych nie odrywa się od monitora i potem ciężko mu wstać na zajęcia.

Stąd pomysł, żeby cały czas miał przy sobie włączony telefon. W ten sposób przedstawiciele klubu z Camp Nou będą się mogli do niego dodzwonić przed treningiem, by na pewno dotarł na czas.

Problemy dyscyplinarne to jedyny zarzut w kierunku Dembele. Sprowadzony w 2017 roku za 150 mln euro zawodnik w tym sezonie znakomicie spisuje się na boisku. W 14 meczach La Liga zdobył 6 goli i zaliczył 3 asysty. Do tego dodał dwie zdobyte bramki i asystę w czterech meczach Ligi Mistrzów.

Jak donosi "Marca" – nie ma z nim też problemów w szatni. Jest lubianym piłkarzem przez kolegów z drużyny i sztab szkoleniowy.

Jednak w ostatnią niedzielę po raz kolejny zawodnik zaspał dwie godziny na oficjalny trening. Stąd Barcelona szuka sposobu, by pomóc Dembele w jego prowadzeniu się poza boiskiem.

Robert Lewandowski po Ajaksie: 53 gole w Lidze Mistrzów? To wielka duma

podobne informacje

Puchar Króla: FC Barcelona – Levante. Leo Messi bohaterem, ale awans wciąż niewiadomą

Levante – Barcelona. Bez Messiego ani rusz. Barca jedną nogą poza Pucharem Króla

Kupić tanio, drogo sprzedać. Wielkie zarobki Borussii Dortmund

Totalny brak dyscypliny. Kolejna wpadka Ousmane Dembele