tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec świetnej serii Radwańskiej. Halep najlepsza

Akcja liderki światowego rankingu tenisistek Rumunki Simony Halep z marcowego turnieju w Miami została uznana za zagranie 2018 roku. Triumfatorka tego plebiscytu WTA w pięciu poprzednich sezonach Agnieszka Radwańska zajęła tym razem drugie miejsce.
Agnieszka Radwańska i Simona Halep (fot. Getty Images)

RADWAŃSKA: POCZUŁAM SIĘ TAK, JAKBYM UMARŁA

"Simona Halep przejmuje koronę od Agnieszki Radwańskiej" – napisano na stronie WTA (Women’s Tennis Association), gdzie zamieszczono wyniki.

Halep otrzymała 48 procent głosów. Co ciekawe, nagrodzoną ją za długą i efektowną akcję w pojedynku... właśnie z polską tenisistką. Rumunka przegrała wówczas w trzeciej rundzie z Radwańską 6:3, 2:6, 3:6, a wspomniana akcja miała miejsce na początku trzeciego seta (Polka odpadła w następnej rundzie, po porażce z Białorusinką Wiktorią Azarenką).

W plebiscycie na zagranie 2018 roku Radwańska, która była nominowana za akcję w styczniowym turnieju w Auckland, dostała 31 procent. Trzecie miejsce zajęła Su-Wei Hsieh z Tajwanu – 11 procent głosów za akcję we wrześniowym turnieju w Hiroszimie.

Radwańska, która niedawno ogłosiła zakończenie kariery, triumfowała w tym plebiscycie w pięciu poprzednich edycjach – od 2013 do 2017 roku.

podobne informacje

Agnieszka Radwańska dostała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia od prezydenta Andrzeja Dudy

Agnieszka Radwańska odbierze odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

2018 rok w tenisie. Król Djoković, skandalistka Serena i pożegnanie Radwańskiej. Wyjątkowy sezon!

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej