Tuukka Rask
Mike Sullivan
Bruce Cassidy

NHL: przerwana seria Bruins. Penguins wyrwali zwycięstwo

Do ostatnich sekund ważyły się losy meczu Pittsburgh Penguins – Boston Bruins. Ostatecznie po wyrównanym spotkaniu 5:3 triumfowali gospodarze. W nocy z czwartku na piątek zapraszamy na transmisję spotkania Philadelphia Flyers – Nashville Predators (od godziny 1:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej).
Hokej, NHL: Pittsburgh Penguins – Boston Bruins [skrót]
Zach Aston-Reese (fot. Getty)

Styczeń z NHL. Sprawdź plan transmisji

Przed spotkaniem w Pittsburghu Bruins mogli być zadowoleni z dyspozycji w ostatnich tygodniach. Dzięki trzem z rzędu zwycięstwom awansowali na czwarte miejsce w Dywizji Atlantyckiej. Pingwiny grały natomiast w kratkę, triumfy przeplatając porażkami.

Starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy pod koniec pierwszej tercji otworzyli wynik za sprawą Dereka Granta. Już w pierwszych minutach drugiej części meczu mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Tym razem na listę strzelców wpisał się Phil Kessel.

Druga stracona bramka zmotywowała Bruins, którzy zaczęli mocniej pracować w ofensywie. W 12. minucie kontaktowego gola zdobył Brandon Carlo, ale druga tercja zakończyła się wynikiem 3:1 po tym, jak grę w przewadze wykorzystał Zach Aston-Reese. Wydawało się, że zespół z Bostonu nie będzie już w stanie odrobić strat. Tymczasem w ostatniej części meczu najpierw na na 3:2 strzelił Chris Wagner, a chwilę później był już remis po akcji Davida Krejci.

Na niewiele się to jednak zdało. Na ataki Bruins błyskawicznie odpowiedział Jake Guentzel, który ponownie wyproadził Penguins na prowadzenie. Wynik meczu na 5:3 w ostatnich sekundach ustalił Aston-Reese.

NHL: Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins [SKRÓT]
Hokej, NHL: Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings [skrót]
Hokej, NHL: New York Islanders – Pittsburgh Penguins [skrót]