tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata: Polacy poskromią Ryoyu Kobayashiego w Engelbergu?

Skoczkowie narciarscy po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pogodą wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W sobotnim konkursie w Engelbergu wystąpi sześciu Polaków, czyli komplet. W kwalifikacjach najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch – był czwarty . Transmisja sobotnich zawodów od 15:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji oraz od 15:50 w TVP1. Już od 14:45 relacja "na żywo" z serii próbnej w SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Kamil Stoch (fot. PAP)

Kamil Stoch zdradził, co chciałby dostać pod choinkę

Engelberg to miejsce, w którym trzykrotny mistrz olimpijski czuje się bardzo dobrze. Aż siedmiokrotnie stawał tutaj na podium PŚ, a wygrał w 2013 roku. W poprzednim sezonie zmagania w szwajcarskim mieście zaczął od trzeciego miejsca, dzień później był drugi.

W piątkowych kwalifikacjach Stoch uzyskał 135 metrów, a ich zwycięzca Japończyk Japończyk Ryoyu Kobayashi – 137. Na drugim miejscu sklasyfikowano wracającego do wysokiej formy Austriaka Stefana Krafta (134,5 m), a na trzecim — Norwega Roberta Johanssona (135).

Piotr Żyła był dziesiąty (130,5 m), Dawid Kubacki – 22. (126,5), Maciej Kot – 26. (125,5), Stefan Hula 31. (123,5), a Jakub Wolny – 47. (118,0).

Maciej Kot (fot. PAP/Grzegorz Momot) – Potrzebuję takich skoków przez cały weekend. Skok w kwalifikacjach był spokojny, ale z pewnymi błędami. Awans był jednak pewny i mogę myśleć o sobotnim konkursie – mówił Maciej Kot.

– Szkoda tylko trochę lądowania, bo chciałem ładnie wykończyć skok – tłumaczył Stoch.

Warto odnotować szóste miejsce Słoweńca Petera Prevca (132 m), dla którego to pierwszy start w sezonie. Zdobywca Kryształowej Kuli z 2016 roku dochodził do zdrowia po kontuzji stawu skokowego.

Stefan Horngacher (fot. PAP) Skoczkowie wrócili do rywalizacji po niespodziewanej dwutygodniowej przerwie. Z powodu niekorzystnej prognozy pogody odwołano zaplanowane na 8 i 9 grudnia zawody w Titisee-Neustadt. Podopieczni trenera Stefana Horngachera ten czas przeznaczyli na treningi w Zakopanem.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi znakomicie spisujący się od początku sezonu Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał trzy z pięciu konkursów i o 135 punktów wyprzedza Żyłę. Stoch jest trzeci ze stratą 144 pkt.

Pierwsza seria sobotniego konkursu zaplanowana jest na godz. 16. W niedzielę odbędą się kolejne zawody.

Maciej Kot w Engelbergu: jestem na poziomie, z którego mogę się odbić
Stefan Kraft w Engelbergu: czuję się bardzo komfortowo
Stoch w Engelbergu: rozkręcałem się powoli

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: Andreas Wellinger, Peter Prevc, Gregor Schlierenzauer nie wystąpią w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich: zmiany w kalendarzu na sezon 2019/2020

Walter Hofer: chciałem odebrać Zakopanemu Puchar Świata

PŚ w skokach: sobotni konkurs prawdopodobnie bez oprawy muzycznej