Pheonix Copley
Rod Brind'Amour
Todd Reirden

NHL: drugi z rzędu hat-trick Aleksandra Owieczkina

Aleksandr Owieczkin popisał się hat-trickiem w drugim z rzędu spotkaniu hokejowej ligi NHL, zaś broniący tytułu Washington Capitals na wyjeździe wygrali z Carolina Hurricanes 6:5. Zwycięską bramkę w serii karnych zdobył Jakub Vrana.
Aleksandr Owieczkin (fot. Getty)

NHL: przerwana seria Bruins. Penguins wyrwali zwycięstwo

Owieczkin wpisał się na listę strzelców w 4., 38. i 50. minucie. To był 13. kolejny mecz, w którym Rosjanin zapisał na koncie co najmniej punkt.

Na początku drugiej tercji jego drużyna przegrywała 1:4, ale jeszcze w tej odsłonie zdołała wyrównać, a na początku trzeciej Owieczkin zapewnił Capitals prowadzenie 5:4. Do dogrywki doprowadził Dougie Williams.

W szóstej serii karnych o sukcesie mistrzów NHL przesądziło trafienie Czecha Vrany.

Tylko trzy z ośmiu piątkowych gier zakończyło się w regulaminowym czasie 60 minut. Edmonton Oilers pokonali Philadelphia Flyers 4:1, a dwa trafienia zanotował Connor McDavid (plus asysta). Pod wodzą nowego trenera Kena Hitchcocka Nafciarze triumfowali w dziewięciu z 13 występów ligowych.

Finaliści poprzedniego sezonu Vegas Golden Knights ulegli New Jersey Devils 4:5 po dogrywce, mimo że prowadzili 3:0 i 4:1. Decydującego gola na lodowisku w Newark strzelił Nico Hischier w 41. sekundzie dodatkowego czasu rywalizacji.

Hokej, NHL: Pittsburgh Penguins – Boston Bruins [skrót]