0
3
3

Powrót na właściwe tory. Bayern Monachium rozbił rywali

Łatwo, prosto i przyjemnie – tak sobotnie popołudnie i potyczkę z Hannoverem 96 będą wspominać piłkarze Bayernu Monachium. W 15. kolejce Bundesligi zawodnicy Niko Kovaca wygrali na wyjeździe 4:0 (2:0). Na liście strzelców zapisał się Robert Lewandowski.
(fot. Getty Images)

Z Lewandowskim, ale bez Cristiano Ronaldo – najlepsza jedenastka fazy grupowej LM

Strzelanie goli piłkarze Kovaca rozpoczęli już w drugiej minucie, kiedy Joshua Kimmich przytomnym uderzeniem z woleja pokonał Michaela Essera. Jeszcze przed przerwą na 2:0 trafił David Alaba, a sytuacja Bayernu w meczu stała się bardzo komfortowa.

Po przerwie Bawarczycy szybko pokazali, że nie zamierzają jednak poprzestać na dwóch strzelonych golach. Serge Gnabry w 53. minucie zdobył trzecią bramkę, skrzydłowemu pomogło szczęście, ale ostatecznie zdołał pokonać Essera.

Kolejnego gola strzelił ten, który w Bayernie robi to najczęściej – Robert Lewandowski. Polak wykorzystał dobre dośrodkowanie lewą nogą od Joshui Kimmicha i z bardzo bliskiej odległości celnie uderzył piłkę głową. W ten sposób zwycięstwo Bawarczyków stało się faktem – do końca meczu gospodarze nie potrafili odpowiedzieć mistrzom Niemiec.

Robert Lewandowski i Felipe (fot. Getty Images) Robert Lewandowski (ocena SPORT.TVP.PL) – 7
W tym meczu napastnik Bayernu był niezwykle aktywny. Oddał aż dziesięć strzałów na bramkę Hannoveru (trzy celne, cztery niecelne, trzy zablokowane). Zaliczył trafienie na 4:0, ale ogólne wrażenie psuje trochę zepsucie znakomitej sytuacji w 90. minucie.

Robert Lewandowski po Ajaksie: 53 gole w Lidze Mistrzów? To wielka duma