tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polki poznały rywalki w barażu o MŚ 2019. Będzie powtórka z Euro

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski poznały w sobotę rywalki w eliminacjach mistrzostw świata 2019. O wyjazd na turniej w Japonii biało-czerwone zagrają z byłymi przeciwniczkami z trwających mistrzostw Europy we Francji, Serbkami. Spotkania zaplanowane są na przełom maja i czerwca przyszłego roku.
Kinga Achruk (w środku) w meczu z Serbią podczas ME 2018 (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Idą zmiany. Nowy koordynator projektu, który ma dźwignąć ręczną w Polsce

Choć Polki przed kilkunastoma dniami poległy w Nantes w starciu z Serbkami 26:33, to paradoksalnie... sobotnie losowanie mogą uznać za przyzwoite. To dlatego, że przez słaby występ na mistrzostwach we Francji wśród ich potencjalnych rywalek były m.in. Węgierki, Hiszpanki czy aktualne wicemistrzynie świata Norweżki. Na tym tle Serbki wydają się zespołem nieco słabszym.

Nie zmienia to jednak faktu, że to rywalki będą faworytkami dwumeczu. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie między 31 maja a 2 czerwca w Serbii. Rewanż w Polsce odbędzie się między 4 a 6 czerwca. Awans wywalczy zwycięzca dwumeczu.

Ogółem na mistrzostwach w Japonii zagra aż 13 zespołów z Europy. W tym gronie są już aktualne mistrzynie świata Francuzki oraz Rosjanki, Rumunki i Holenderki, które kwalifikację wywalczyły przez trwające Euro.

Dla Polek turniej w Japonii będzie ostatnią okazją do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Nie wiadomo jednak, w jakim składzie kadra przystąpi do dwumeczu z Serbkami. Po trzech porażkach na mistrzostwach Europy z gry w drużynie narodowej zrezygnowały m.in. Kinga Grzyb i Sylwia Lisewska.

(fot. Twitter.com/EHF)
Kolejny przegrany turniej. Smutny obraz polskiego szczypiorniaka

podobne informacje

Prezes ZPRP: będę obserwował trenerów. Nie będzie progresu, będą zmiany [WYWIAD]

Prezes Andrzej Kraśnicki podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski

Suchar, łzy i protest żółtych kamizelek. Podsumowujemy ME 2018 piłkarek ręcznych

Tkaczyk, Szmal, Jurecki i inni. Legendy szczypiorniaka chcą ratować polską piłkę ręczną