:
1
0:1
54'Filip Piszczek
82'Sebastian Strozik

Blisko godzina gry w osłabieniu. Cracovia lepsza od Pogoni

Cracovia wygrała z Pogonią Szczecin 2:1 (0:1) w 19. kolejce Lotto Ekstraklasy. Goście, którzy od 36. minuty grali w "10" (czerwoną kartkę zobaczył Sebastian Rudol), stracili remis dopiero w końcówce spotkania.
Cracovia kontra Pogoń (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

HISZPANIE Z EKSTRAKLASY O KRZYSZTOFIE PIĄTKU. "PRZYPOMINA CRISTIANO RONALDO"

Przez pierwsze pół godziny mecz był nudnym widowiskiem, a na boisko nie wydarzyło się nic ciekawego. Na pierwszy celny strzał kibice czekali do 31. minuty. Wówczas to Michal Pesković bez większych problemów wyłapał piłkę uderzoną głową przez Ikera Guarrotxenę. Potem nie popisał się Sebastian Rudol. Obrońca Pogoni w odstępie pięciu minut otrzymał dwie żółte kartki za faule na Airamie Cabrerze i Mateuszu Wdowiaku i musiał opuścić boisko.

Po chwili Cabrera oddał minimalnie niecelny strzał głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Dąbrowskiego. To było jednak ostatnie zagranie Hiszpana w tym meczu, gdyż z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

Gdy wydawało się, że grająca w przewadze liczebnej Cracovia przejmie inicjatywę, to goście objęli prowadzenie. Cornel Rapa zagrał ręką w polu karnym, a arbiter – po weryfikacji zdarzenia poprzez system VAR – podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem okazał się Kamil Drygas, który tym samym zrehabilitował się za zmarnowanego karnego w poprzednim meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Po przerwie Cracovia ruszyła do odrabiania strat i w 53. minucie doprowadziła do wyrównania. Z prawego skrzydła dośrodkował Rapa, a Filip Piszczek strzałem głową skierował piłkę do bramki. To był pierwszy gol w tym sezonie pozyskanego latem z Sandecji Nowy Sącz napastnika "Pasów".

Potem obydwa zespoły miały okazję do objęcia prowadzenia. Sebastian Walukiewicz trafił w słupek, a Mateusz Wdowiak w poprzeczkę. W 81. minucie było już 2:1. Javi Hernandez podał do Sebastian Strózika, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. To był pierwszy gol 19-letniego napastnika w ekstraklasie.

Za chwilę losy meczu mógł już przesadzić Hernandez, lecz po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Pogoń nie była już jednak w stanie zagrozić bramce Cracovii, która po końcowym gwizku mogła fetować wywalczenie trzech punktów.