99 Karol Stanek 89'
  Ricardo Sa Pinto
  Waldemar Fornalik

Legia zbliża się do Lechii. Ważna wygrana z Piastem Gliwice

Hitowe spotkanie w Warszawie nie rozczarowało kibiców... Legii. Piłkarze Ricardo Sa Pinto w pełni zasłużenie wygrali 2:0 (1:0) z Piatem Gliwice. W ten sposób Wojskowi zmniejszyli stratę do Lechii Gdańsk do dwóch punktów.
Sandro Kulenović (fot. PAP)

Na kłopoty Ondrasek. Czech katem płocczan

Z początku gospodarze mieli problemy z zespołem Waldemara Fornalika. Zwarte szyki obronne śląskiego zespołu złamał jednak Dominik Nagy, który posłał piękne prostopadłe podanie do Sandro Kulenovicia w pole karne. Chorwat z kolei w sytuacji sam na sam nie dał szans na obronę Frantiskowi Plachowi.

W drugiej połowie gospodarze mieli przewagę, ale nie oddali zbyt wielu strzałów na bramkę Piasta. W trakcie 45 minut padły tylko trzy takie uderzenia, wszystkie ze strony Legii.

Skuteczne okazało się tylko jedne. W 84. minucie oddał je Carlos Lopez, który po dobrym podaniu w pole karne od Sebastiana Szymańskiego w sytuacji sam na sam pokonał Placha. W ten sposób zwycięstwo Wojskowych stało się faktem, z kolei Piast nie wykorzystał okazji na awans w tabeli na trzecie miejsce.

W trakcie spotkania doszło do sprzeczki pomiędzy oboma trenerami. Żywiołową dyskusję przeprowadzili między sobą Fornalik i Sa Pinto, ostatecznie nie doszło do rękoczynów.