Garret Sparks
Bob Boughner
Mike Babcock

NHL: szalona końcówka na Florydzie. Hat-trick po dziesięciu latach

Po czterech kolejnych porażkach w lidze NHL, hokeiści Florida Panthers wygrali z Toronto Maple Leafs 4:3. Gola w dogrywce strzelił Fin Aleksander Barkov, który tym samym skompletował swego pierwszego hat-tricka w rozgrywkach.
Aleksander Barkov (fot. Getty Images)

Bardzo emocjonująca była końcówka sobotniego spotkania. W 57. minucie bramkę dla Maple Leafs zdobył Mitchell Marner, a na tablicy wyników był remis 2:2. Po zaledwie 27 sekundach gospodarzy na kolejne prowadzenie wyprowadził Barkov, ale rywale z Toronto nie rezygnowali. I po następnych 32 sekundach znów krążek w siatce umieścił Marner. W dodatkowym czasie gry o sukcesie Panthers przesądził Barkov.

Wciąż nie mogę uwierzyć, że minęło 10 lat od ostatniego mojego hat-tricka, jeszcze w Europie. Trochę zapomniałem, jakie to uczucie – stwierdził Barkov.

W sobotę jeszcze trzy drużyny zwyciężyły 4:3 po upływie regulaminowego czasu gry, tj. po dogrywce lub karnych. W tym gronie był broniący tytułu zespół Washington Capitals, który pokonał Buffalo Sabres. Autorem zwycięskiego trafienia był Rosjanin Aleksandr Owieczkin.

Z dorobkiem 29 bramek Owieczkin jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych, a poza tym do 14. występów przedłużył serię z co najmniej jednym punktem na koncie.

W Montreal hokeiści Canadiens dopiero w ostatniej tercji udokumentowali przygniatającą przewagę w rywalizacji z Ottawa Senators (5:2); bilans strzałów 47:18. Po 40 minutach gry Canadiens przegrywali 1:2, a w trzeciej odsłonie strzelili cztery gole.