16.12.2018, 11:15
Liczba punktów kontrolnych
12
Punkty kontrolne
1. strzelanie (1. Leg), 2. strzelanie (1. Leg), 1. Leg Exchange, 1. strzelanie (2. Leg), 2. strzelanie (2. Leg), 2. Leg Exchange, 1. strzelanie (3. Leg), 2. strzelanie (3. Leg), 3. Leg Exchange, 1. strzelanie (4. Leg), 2. strzelanie (4. Leg), meta

PŚ w biathlonie: Polki jedenaste w sztafecie

Włoskie biathlonistki – Lisa Vittozzi, Alexia Runggaldier, Dorothea Wierer, Federica Sanfilippo – zwyciężyły w niedzielnym biegu sztafetowym 4x6 km Pucharu Świata w Hochfilzen. Polki, w składzie z bardzo dobrze spisującą się w tym sezonie Moniką Hojnisz, zajęły 11. miejsce.
Monika Hojnisz (fot. Getty Images)

Włoszki uzyskały czas 1:10.58,7 i wyprzedziły o 8,4 s Szwedki oraz o 11,8 Francuzki. Za nimi sklasyfikowano Rosjanki i Białorusinki.

Polki cały czas plasowały się w środku stawki. Kinga Zbylut, Hojnisz, Karolina Pitoń i Kamil Żuk łącznie 10-krotnie dobierały naboje na strzelnicy, ale nie musiały biegać karnych rund. Na mecie straciły do triumfatorek 2.20,9.

W sobotę Hojnisz była czwarta w biegu na dochodzenie na 10 km, zaś w czwartek zajęła piątą lokatę w sprincie.