0
3
3

Koniec serii Arsenalu! Wysoka nota Bednarka

Na wygraną czekali od września, a na triumf przed własnymi kibicami od kwietnia. Przełamanie przyszło w spotkaniu z Arsenalem, który z kolei był niepokonany w 22 ostatnich meczach we wszystkich rozgrywkach. Piłkarze Southampton wygrali z Kanonierami 3:2 (2:1), a gola dającego trzy punkty strzelił Charlie Austin.
Jan Bednarek (fot. Getty Images)

KOLEJNY ŚWIETNY MECZ FABIAŃSKIEGO. KARETA MŁOTÓW

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, ale w 6. minucie strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga w wielkim stylu zatrzymał Alex McCarthy. To, co nie udało się Arsenalowi, udało się gospodarzom – Matt Targett zagrał idealnie na głowę Daniela Ingsa i ten zamienił podanie na gola.

Jak się okazało wszystkie bramki przed przerwą zdobyto po strzałach głową. Do remisu doprowadził Henrich Mchitarjan, a w końcówce tej części spotkania Bernda Leno po raz drugi pokonał Ings.

Po przerwie Arsenal długimi momentami nie schodził z połowy rywali, ale duża przewaga wystarczyła tylko do bramki na 2:2 (drugi gol Mchitarjana). I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, na 3:2 trafił Charlie Austin, który zapewnił Southampton pierwszą domową wygraną od kwietnia!

JAK GRAŁ BEDNAREK?
Przed przerwą długimi momentami był niewidoczny, ale w 30. minucie uchronił Southampton przed utratą gola – wślizgiem w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Aubameyanga. W drugiej połowie ponownie uprzedził Gabończyka i choć w kilku sytuacjach zbyt łatwo rywale go ogrywali, to był to dobry występ naszego reprezentanta. Ocena SPORT.TVP.PL: 7/10.