16.12.2018, 14:00
Liczba punktów kontrolnych
12
Punkty kontrolne
1. strzelanie (1. Leg), 2. strzelanie (1. Leg), 1. Leg Exchange, 1. strzelanie (2. Leg), 2. strzelanie (2. Leg), 2. Leg Exchange, 1. strzelanie (3. Leg), 2. strzelanie (3. Leg), 3. Leg Exchange, 1. strzelanie (4. Leg), 2. strzelanie (4. Leg), meta

PŚ w biathlonie: Szwedzi najlepsi, Polacy daleko

Biathloniści ze Szwecji - Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson - zwyciężyli w niedzielnym biegu sztafetowym 4x7,5 km Pucharu Świata w Hochfilzen. Polacy zajęli 18. miejsce w stawce 25 sklasyfikowanych reprezentacji.
Sebastian Samuelsson, Torstein Stenersen, Martin Ponsiluoma i Peppe Femling (fot. Getty)

Szwedzi uzyskali czas 1:16.10,6 i wyprzedzili o 3,6 s Norwegów oraz o 28,8 Niemców.

Po trzeciej zmianie prowadzili Włosi, którzy rywalizację ostatecznie zakończyli na szóstej pozycji. Z kolei Szwajcarzy, liderujący po pierwszej zmianie, spadli na ósmą lokatę. Za nimi metę minęli Francuzi, ale bez Martina Fourcade'a, najlepszego w sobotnim biegu na dochodzenie na 12,5 km.

Polacy startujący w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik, stracili do zwycięzców prawie pięć minut. Biegli trzy rundy karne i mieli aż 16 doładowań.

Wcześniej odbyły się zawody kobiecych sztafet 4x6 km. Wygrały Włoszki, przed Szwedkami i Francuzkami. Polki na 11. pozycji.