tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w saneczkarstwie: inauguracja dla Włochów i Austriaków

Włosi Evelin Lanthaler i Alex Gruber wygrali w austriackim Kuehtai inauguracyjne zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach naturalnych. W dwójkach najlepsi byli reprezentanci gospodarzy Rupert Brueggler i Tobias Angerer.
Rupert Brueggler i Tobias Angerer (fot. Getty)

Lanthaler uzyskała czas 58,14 i wyprzedziła o 1,19 rodaczkę Gretę Pingerę i o 1,49 Austriaczkę Tinę Unterberger. W stawce 16 zawodniczek Julia Płowy zajęła 13. miejsce, zaś Klaudia Promny 14.

Wśród mężczyzn najlepszy był Gruber 56,79. Zaledwie trzy setne sekundy stracił do niego Austriak Thomas Kammerlander, a 0,07 kolejny austriacki saneczkarz Florian Glatzl. Jednej setnej do podium zabrakło słynnemu Włochowi Patrickowi Pigneterowi.

Najlepszy i najbardziej doświadczony z Polaków Adam Jędrzejko uplasował się na 16. pozycji. Rafał Zasuwa był 19. Sklasyfikowano 25 zawodników.

W konkurencji dwójek Brueggler i Angerer osiągnęli rezultat 59,94. Wyprzedzili o 0,28 Włochów Pignetera i Floriana Clarę, a także o 0,64 Rosjan Pawła Porszniewa i Iwana Łazariewa. Jędrzejko i Konrad Stano na ósmym miejscu (na 10 ekip).

Jędrzejko urodził się w 1987 roku, Zasuwa - 1997, Płowy i Promny - 2001, z kolei Stano - 2002.

podobne informacje

Sochowicz o starcie bez maski: krytyka? Starałem się obrócić to w żart

Niemki zdominowały kolejne treningi. Kuls-Kusyk i Wojtusciszyn w połowie stawki

PŚ w saneczkarstwie: 9. miejsce Polaków w zmaganiach duetów

PŚ w saneczkarstwie: siódme miejsce polskiej dwójki w Oberhofie