:
0
0:0
66'Gianluca Caprari
69'Fabio Quagliarella

Pewne zwycięstwo Sampdorii. Solidny występ Karola Linettego

Sytuacja Sampdorii w Serie A staje się coraz lepsza. W niedzielę zespół Marco Giampaolo pokonał u siebie Parmę 2:0 (0:0), dzięki czemu awansował w tabeli na siódme miejsce. Całe spotkanie dla zespołu z Genui rozegrał Karol Linetty.
Karol Linetty (fot. Getty Images)

Koniec serii Arsenalu. Wysoka nota Bednarka

Jak grali Polacy?

Karol Linetty
Rozegrał całe spotkanie w barwach Sampdorii i choć nie wyróżnił się tak bardzo jak na przykład Praet, to stanowił solidny punkt zespołu. Szczególnie zauważalna była bardzo wysoka skuteczność podań polskiego pomocnika. Między innymi dzięki niemu akcje gospodarzy mogły zachowywać odpowiednią płynność.
Ocena SPORT.TVP.PL – 7

Dawid Kownacki
Pojawił się na murawie dopiero w 89. minucie. Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Bartosz Bereszyński
Prawy obrońca nie grał z powodu zawieszenia. W poprzednim spotkaniu ligowym z Lazio został ukarany czerwoną kartką.

* * *

Sampdoria od samego początku spotkania miała zdecydowaną przewagę nad rywalami. To przekładało się na oddane uderzenia na bramkę – nie było w nich przypadku, a każdą akcję gospodarze starali się raczej wypracowywać. Efekt trzy strzały w pierwszej połowie, z których każdy był celny, ale także obroniony przez Luigiego Sepęgo.

Krok naprzód piłkarze Giampaolo wykonali w drugiej połowie, a dokładniej w 66. minucie. Właśnie wtedy dobrą akcję zespołu skutecznie wykończył Gianluca Caprari. Asystę przy trafieniu Włocha zaliczył Dennis Praet.

Belg szybko poszedł za ciosem, bo w zaledwie trzy minuty później świetnie dośrodkowywał na długi słupek w polu karnym Parmy, gdzie czekał Fabio Quagliarella. Włoski weteran wyskoczył wysoko w górę i będąc zupełnie niepilnowanym, bez problemu skierował piłkę do bramki uderzeniem głową. Choć gospodarze naciskali na rywali do końca spotkania, nie zdołali pokonać Sepego po raz kolejny.